Ogłoszenia parafialne – 24.03.2019

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 24.03.2019

24.03.2019 ogłoszenia:
W dzisiejszej Ewangelii słyszymy wezwanie do nawrócenia. To jest nasze zadanie na Wielki Post i na całe życie. Nigdy nie jest za późno, żeby zwrócić się do Boga i przeżywać rzeczywistość w odniesieniu się do Jego dobra i miłości. Codzienne radości, ale także cierpienia i upadki, powierzajmy Bożemu miłosierdziu a podejmowane praktyki wielkopostne zaowocują w naszym życiu.

Narodowy Dzień Życia to polskie święto obchodzone co roku 24 marca, uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą z dnia 27 sierpnia 2004 roku. Celem święta jest propagowanie odpowiedzialności za założenie rodziny i zachęcanie do życia w rodzinach wielodzietnych. Jutro 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – na 9 miesięcy przed uroczystością Bożego Narodzenia. Tego dnia czci się tajemnicę wcielenia Syna Bożego. Pamiętajmy w modlitwie przede wszystkim o dzieciach poczętych. W ich intencji w zeszły piątek odprawiliśmy Drogę Krzyżową a dziś możemy złożyć deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Istota Duchowej Adopcji wynika z osobistego: modlitewnego i uczynkowego wstawiennictwa do Jezusa Chrystusa osoby adoptującej duchowo, wstawiennictwo o pomoc w ratowaniu od zagłady jednego nieznanego, lecz wybranego przez Boga-Dawcę Życia zagrożonego aborcją dziecka. Trwa przez okres 9 miesięcy.

Zachęcamy do uczestnictwa w piątkowych Drogach Krzyżowych odprawianych o godzinie 16.30. Najbliższą poprowadzą dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Kolejna Droga Krzyżowa (5 kwietnia) przypadnie w rekolekcje parafialne i zostanie odprawiona ulicami Sikorza.

Mamy też zaproszenie na Ekstremalne Drogi Krzyżowe:
– 12 kwietnia – II Płocka EDK (41 km) – rozpoczęcie o 19.00 w Płocku w parafii Ducha Świętego, potem jedna ze stacji przy naszym Sikorskim kościele a zakończenie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Organizatorzy krótko informują: „Dla wszystkich odważnych powyżej 18 roku życia – WYZWANIE, DROGA, ZMAGANIE, SPOTKANIE”. (Więcej INFO w gablocie parafialnej).

– 19 kwietnia (Wielki Piątek) – V HARCERSKA EDK 2019 – szlakiem brwileńskich mogił. Organizatorzy (Stowarzyszenie Źródło im. Św. Jadwigi Królowej Polski oraz 1 Wodna Drużyna Harcerzy „Białe Wilki” należącej do Bractwa Harcerskiej Bandery z Maszewa Dużego), a są tam też nasi parafianie, poszukują: ”Dzielnych wędrowców, którzy są gotowi podjąć wyzwanie by w ciągu 12 godzin przejść wspólnie lub w samotności ponad 40 km… nagrodą będzie (…) być może spotkanie z samym sobą (…). Podczas tej EDK na pewno po dotarciu do kościoła w Sikorzu możecie liczyć na ciepłą herbatę lub kawę w Domu Parafialnym… głodnemu też pomożemy… nabierzecie sił na dalszą wędrówkę -)))

Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się za dwa tygodnie. Rozpoczniemy w piątek 5 kwietnia a zakończymy w 5 niedzielę Wielkiego Postu. Spowiedź w piątek i w sobotę – przed i podczas Mszy Świętych o godzinie 10.00 i 18.00. Dzieci mają swoje spotkanie w tych dniach (piątek i sobota) o 11.30. Szczegółowy plan rekolekcji w gablocie przed wejściem do kościoła.

Inspiracja papieska na ten tydzień:
„Dzielenie się dobrem sprawia, że ono się wzmacnia i rozwija”. (papież Franciszek)

Intencje mszalne

 

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz