Ogłoszenia parafialne – 09.06.2019

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 09.06.2019

OGŁOSZENIA 09.06.19

Dzisiaj mija pięćdziesiąt dni od zmartwychwstania Jezusa. Tego dnia Maryja i apostołowie zgromadzeni w Wieczerniku otrzymali Ducha Świętego. Wierzymy, że również i na nas Bóg ześle swego Ducha, który nas umocni i rozpali w nas miłość. Wołajmy z wiarą: „Przyjdź, Duchu Święty!”, i pozwólmy Mu działać w naszym życiu.
15 czerwca 2019 r. (sobota) wyruszy XI Piesza Pielgrzymka im. bł. Abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego z Płocka do Słupna, do miejsca internowania Błogosławionych Biskupów męczenników – w 20. rocznicę ich beatyfikacji.

Program pieszej pielgrzymki:

godz. 8.30-8.50 – zbiórka przed pomnikiem papieża Jana Pawła II, przy Płockiej Katedrze;
godz. 8.50 – zamyślenie modlitewne i błogosławieństwo uczestników pielgrzymki;
godz. 9.00 – rozpoczęcie pielgrzymki;
godz. 13.15 – planowany czas dojścia pielgrzymki do Słupna;
godz. 13.30 – Msza św. w kościele parafii pw. św. Marcina w Słupnie;
Po Mszy św. – spotkanie integracyjne uczestników pielgrzymki, poczęstunek;
godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie pielgrzymki.

Gorąco zapraszamy na pielgrzymi szlak i do włączenia się we wspólne dzieło AKDP – członków parafialnych oddziałów, a także przedstawicieli wszystkich parafii Diecezji Płockiej.

Za tydzień odpust Świętej Trójcy – zarazem III Festyn Rodzinny. Nasz Osiołek zbiera fanty na loterię. Mile widziane ciekawe vouchery. Już dziś dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i poprowadzenia naszego parafialnego „rodzinnego święta”.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” płyta CD zawierająca przemówienia papieża JPII z pierwszej pielgrzymki do Polski. Zadziwiające, jak bardzo aktualne są te papieskie słowa sprzed 40 lat.

Jak ogłaszaliśmy tydzień temu – młodzież z wolontariatu zbiera do puszek datki na wsparcie Hospicjum Płockiego w ramach akcji „Pola Nadziei”.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz