Ogłoszenia parafialne – 07.03.2021

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 07.03.2021

Ogłoszenia – 7.03.2021

Okres Wielkiego Postu, to czas pokuty i odnowy wewnętrznej. Jest to święty czas, który wzywa nas do oderwania się od rzeczy ziemskich, a kieruje nasz wzrok ku rzeczom Boskim – nadprzyrodzonym. Dziś jest czas, by obudzić naszą wiarę… Wielki Post, to czas by przyjrzeć się naszemu życiu. To również czas, aby postawić sobie pytania i szczerze na nie odpowiedzieć: czy w moim życiu Bóg jest na pierwszym miejscu, czy może jest coś, czym przysłaniam obraz Boga? Czy moja wiara i Krzyż Chrystusa jest dla mnie chlubą i drogowskazem? Jak traktuję przykazania Dekalogu, czy są one dla mnie pomocą w drodze ku niebu, a może czasem traktuje je jako ciężar nie do uniesienia, który zupełnie w życiu jest niepotrzebny?

Jednym z wyzwań współczesności jest obecnie troska o środowisko – ekologia. Papież Franciszek nie jest pierwszą głową Kościoła katolickiego zwracającą uwagę na problem ochrony środowiska naturalnego. Przed nim robili to już Jan XXIII, Paweł VI i Jan Paweł II, który temat ten podnosił wielokrotnie, wzywając do globalnego nawrócenia ekologicznego. O poszanowanie środowiska naturalnego apelował również Benedykt XVI. Papież Franciszek wzywa wszystkich do ochrony naszego wspólnego domu, jakim jest Ziemia, do ekologii integralnej. U podstaw takiej postawy stoi chrześcijańska troska za powierzony świat.

W najbliższą sobotę posprzątajmy okolice cmentarza parafialnego tzw. Parowę – Brudzeński Park Krajobrazowy. Wioski naszej parafii zostały podzielone na 4 części. Co roku w ramach Wiosennych Porządków na naszym cmentarzu ¼ parafian zostanie poproszona do zbierania śmieci z Parowy – naszych cmentarnych śmieci. W tym roku poprosimy wioski: Suchodół, Karwosieki Cholewice, Noskowice i Nowe.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz