Ogłoszenia parafialne – 05.01.2020

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 05.01.2020

Ogłoszenia – 5.01.2020 – Objawienie Pańskie

Bóg posłał Swego Syna z miłości do nas, tak samo jak z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, o czym przypomina dziś św. Paweł. Kiedy patrzymy na Dzieciątko Jezus złożone w żłóbku, zobaczmy w Nim naszego Zbawiciela. Cieszmy się z bliskości Jezusa i dziękujmy naszemu Ojcu w niebie za Jego miłość.

Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – w parafiach organizowane są Orszaki Trzech Króli. Może za rok uda się zorganizować i w naszej parafii te uliczne jasełka…najbliższy Orszak w Płocku, w Dobrzyniu – zachęcamy do udziału.

Styczeń to czas śpiewania kolęd i koncerty. Tradycja Płockiego Kolędowania w bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny towarzyszy płocczanom od 25 lat. Jest to cykliczne wydarzenie, którego celem jest podkreślenie wyjątkowego charakteru świąt Bożego Narodzenia oraz zachęta do wspólnego śpiewu. W repertuarze wykonawców znajdują się kolędy, pastorałki i utwory sakralne.

Płockie Kolędowanie 2020 rozpocznie 3 stycznia (w piątek) koncertem Hanny Banaszak
Płocczanie usłyszą też chór Minstrel, działający przy najstarszej polskiej szkole – LO im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku. W ciągu 27 lat działalności chór zaśpiewał m.in. w Czechach, Hiszpanii, Włoszech, Grecji, Serbii, Niemczech, Izraelu i Szwecji, zdobywając liczne nagrody.
W koncercie udział weźmie również Kameralny Zespół Wokalny Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów, kwartet smyczkowy, akompaniator chóru, pianista i kompozytor Dariusz Petera oraz Bogdan Marciniak – instrumentalista, aranżer, nauczyciel muzyki.

4 stycznia (w sobotę) wystąpi zespół Santiago i Goście. Santiago, to dziesięcioosobowy zespół działający od 2014 roku w parafii św. Jakuba Apostoła w Płocku.

5 stycznia (w niedzielę) wystąpi zespół Moja Rodzina – Aldona i Artur Wiśniewscy oraz ich dorosłe dzieci – Antonina, Gabriel, Szymon, Mikołaj i Jeremiasz. Od 2009 r. zespół gra koncerty ewangelizacyjne. Zespół z Glinojecka w diecezji płockiej jest jednym z najbardziej znanych w Polsce zespołów muzyki chrześcijańskiej. W 2016 r. w Odpust św. Barbary koncertował w Sikorzu.

W niedzielę 5 stycznia 2020 r. o godzinie 15:00 zapraszamy na Rodzinne Kolędowanie w Leonianum. Rodzinne kolędowanie to inicjatywa, która w całości zorganizowana jest przez płocką młodzież z różnych wspólnot. Na co dzień mieszkającą w różnych częściach Polski i świata, ale na ten jeden okres w roku wracają wszyscy do swoich rodzin, do domu. Uznali więc, że jest to idealny moment, żeby połączyć siły i stworzyć coś wyjątkowego.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz