Ogłoszenia parafialne – 27.10.2019

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 27.10.2019

W dzisiejszej Ewangelii Jezus podaje przykład modlitwy, która została wysłuchana: ”Boże mniej litość dla mnie!”. Przyznanie się do swej słabości i grzechu jest trudne, ale dzięki temu możemy stanąć w prawdzie przed przebaczającym Ojcem w niebie. I właśnie taka postawa, a nie uważanie siebie za lepszego od innych, przybliża nas do Boga.

Jesienna zbiórka na cele remontowe w kościele:
Wyszyna – 6.670 zł.

Akcja „Ratujmy Płockie Powązki” to organizowana po raz 20. kwesta na ratowanie cennych nagrobków osób zasłużonych dla Płocka i okolic (ciekawostka – płocki cmentarz jest o 10 lat starszy od Warszawskich Powązek). W tym roku będzie odnawiany nagrobek wieloletniego proboszcza z Sikorza – ks. Ignacego Smoleńskiego (w latach 1853 – 1899 był Naszym Proboszczem). Liczymy na włączenie się w tę kwestę dużej liczby sikorskich parafian. Ks. Ignacy był u nas 46 lat proboszczem.

1 listopada – na naszym cmentarzu, również będziemy kwestować. Będziemy mogli wesprzeć „naszą Sikorską inicjatywę” – odnowienie barokowego (ponad 300 lat) naszego obrazu św. Antoniego oraz renowację nagrobku ks. Smoleńskiego w Płocku.

2 listopada po Mszy św. o 17.00 – będziemy na cmentarzu parafialnym wspominać zmarłych w ostatnich 5-ciu latach, odmawiając za nich różaniec.

Za tydzień I niedziela miesiąca – spotkanie formacyjne dla dzieci i rodziców klas III i IV – katecheza parafialna przygotowująca do przyjęcia I Komunii Św. i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św.

Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy 9 listopada na godz. 18.00. Tego dnia będzie miała miejsce „Wieczornica Naszych Małych Ojczyzn” – spotkanie z autorami dwóch książek o Sikorzu i o naszej parafii. Obaj to Pasjonaci lokalnej historii: Marcin Skowroński i Arkadiusz Kozanecki.                                                                                                     Bierzmowanie to sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, to również dojrzałe i odpowiedzialne rozumienie roli Kościoła i Jego wpływ na dzieje naszej Dużej jak i Małej Ojczyzny… warto znać historię, bo „historia magistra vitae est” (historia jest nauczycielką życia). To zaproszenie kieruję do WSZYSTKICH Parafian , sympatyków, pasjonatów i ludzi ciekawych dziejów lokalnych.

02 listopada przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Spotkanie Kół Żywego Różańca i wspólna modlitwa różańcowa po mszy świętej o godz. 10:00.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz