Ogłoszenie parafialne – 10.11.2019

Wróć do Aktualności

Ogłoszenie parafialne – 10.11.2019

10.11.19
Gromadzimy się, jak co niedziela, wokół ołtarza, by Bogu oddać chwałę. W sposób szczególny spotykamy się z Panem Bogiem – w Jego słowie, w Komunii św., w drugim człowieku, wyznając wraz z nim wiarę w Trójjedynego, wszechmocnego i miłosiernego. Niech Boża obecność doświadczania w kościele podczas Mszy św. towarzyszy nam w codzienności.

Jutro – 101 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości – pamiętajmy, że Naród twa przez kolejne pokolenia, tworzące długi łańcuch wspólnot powiązanych pokrewieństwem, językiem, kulturą i pamięcią.
Zapraszamy do zwiedzania Wystawy w naszym kościele „100 lat kościoła w Sikorzu”.

Jesienna Zbiórką na cele remontowe w kościele, wpłaty indywidualne -2000 zł.

10 listopada przypada XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym to okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom w Sudanie Południowym. Poprzez dar modlitwy w ich intencji oraz w intencji pokoju w tym ogarniętym wojnami domowymi kraju możemy wypełnić przykazanie miłości Boga i bliźniego.

Chrześcijanie w Sudanie Południowym stanowią większość. Prześladowania i cierpienie, jakich doświadczają, związane są głównie z głodem, który dotyka 61 % populacji, czyli ok. 7 mln ludzi. Konflikty    zbrojne wewnątrz kraju zmusiły setki tysięcy ludzi do ucieczki i szukania schronienia w obozach dla uchodźców. W obliczu tych działań zawsze najbardziej cierpią najsłabsi, a więc kobiety i dzieci.

Dzięki ofiarom, które będziemy składać do puszek w przyszłą niedzielę  Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju.

Stowarzyszenie działa w 150 krajach całego świata, niosąc pomoc, nadzieję i pojednanie. Wszystkie akcje, które prowadzimy, można śledzić na naszej stronie internetowej www.pkwp.org. Tam również zamieściliśmy modlitwy za prześladowanych chrześcijan. Można nas znaleźć także w mediach społecznościowych.
Wszelkie wpłaty prosimy kierować na jedno z poniższych kont z dopiskiem
„Sudan”
PKO BP o/ Warszawa 87 1020 1068 0000 1402 0096 8990
ING Bank Śląski o/ Warszawa 31 1050 1025 1000 0022 8674 7759
Pomoc Kościołowi w Potrzebie
ul. Wiertnicza 142
02-952 Warszawa

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz