Ogłoszenia parafialne – 9.12.2018

Ogłoszenia parafialne – 9.12.2018

1. Rozpoczęliśmy okres Adwentu. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, dzisiejsza 2 niedziela Adwentu, to dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie. Po wyjściu z kościoła można do puszek złożyć ofiary przeznaczone na pomoc tym Kościołom.
  2. Rozprowadzamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Świeca, która tworzy Polską wigilię”. Koszt mała 6 zł, dużą kula – 12 zł.
  3. Zapraszamy, szczególnie dzieci z lampionami, na Roraty w środy i soboty o 17.00.
  4. Za tydzień 3 niedziela miesiąca i zarazem Adwentu – zwyczajem naszej parafii – nieco większe ofiary na tacę tzw. gospodarczą przeznaczamy na bieżące koszty funkcjonowania parafii (w sezonie zimowym np. koszty ogrzewania kościoła).
  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – ciekawe artykuły w Gościu Niedzielnym.