Ogłoszenia parafialne – 31.03.2019

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 31.03.2019

31.03.19 – ogłoszenia

Przypowieść o synu marnotrawnym… ileż razy już jej wysłuchaliśmy? Zapytaj siebie – którym z synów „jesteś”? Zwykle skupiamy się na przypadku młodszego brata. Bo jest prostszy. Brakuje czasu na analizę sytuacji starszego. Czy jednak nasze kościoły nie są wypełnione o wiele bardziej „starszymi braćmi” niż „młodszymi”? Odpowiedź na te pytania może znajdziemy za tydzień, wtedy rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne pod hasłem: W MOCY BOŻEGO DUCHA. Poprowadzi je ks. Robert Mazurowski. Program rekolekcji jest następujący:

5.04.2019 – piątek (dzień spowiedzi)

10.00 – Msza św. z nauką ogólną

11.30 – Msza św. z nauką dla dzieci

16.30 – Droga Krzyżowa (ulicami Sikorza)

18.00 – Msza św. z nauką ogólną

6.04.2019 – sobota (dzień spowiedzi)

10.00 – Msza św. z nauką dla chorych (możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych),

po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec (jak w każdą I sobotę m-ca)

11.30 – Msza św. z nauką dla dzieci

14.00 – odwiedziny chorych w parafii (zgłoszenia w zakrystii)

15.00 – nabożeństwo pokutne i spowiedź w kaplicy – Karwosieki Nowe

18.00 – Msza św. z nauką ogólną

7.04.2019 – niedziela – zakończenie rekolekcji

9.00 – Msza św. z nauką ogólną

11.30 – Msza św. z nauką ogólną

Wczoraj nasi ministranci zajęli 5 miejsce w Finale Rozgrywek Halowej Piłki Nożnej w kategorii szkoły podstawowej i też 5 – w kategorii szkoły gimnazjalnej. Turniej w eliminacjach wyłonił po osiem najlepszych drużyn ministranckich z diecezji (jest ok. 250 parafii). Diecezję płocką na szczeblu ogólnopolskim reprezentować będą ministranci z przasnyskiej fary i z Bieżunia. Gratulujemy „Naszym” wspaniałego wyniku i dziękujemy za służbę przy „sikorskim ołtarzu”.

Za tydzień w niedzielę, niedawno powstałe Koło Gospodyń Wiejskich w Kobiernikach, będzie rozprowadzać własnoręcznie zrobione palemki. Zbierają na plac zabaw w swoim sołectwie. To jedna z wielu cennych inicjatyw KGW. O tym, że panie z Kobiernik są pomysłowe, inicjują liczne akcje i chętnie się w różne angażują niech świadczy ich nazwa: MY NOWE… Podarują też okazałą palemkę do naszego kościoła. Dziękujemy.

W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Mamy też rekolekcje, więc wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec po Mszy Św. o 10.00.

Wielki Czwartek 2019
Cel:

Ukoronowaniem naszego wielkopostnego przygotowania będzie Triduum Paschalne, a wraz z nim Wielki Czwartek. W tym dniu po raz 10. podejmiemy w naszych parafiach modlitwę za kapłanów. Tradycyjnie pragniemy dać parafiom narzędzie, dzięki któremu parafianie będą mogli się włączyć w modlitwę za polskich kapłanów zakonnych i diecezjalnych. Zapraszamy do udziału w tym dziele. Udział jest bezpłatny.

Termin:

Akcja będzie miała finał w Wielki Czwartek – 18 kwietnia 2019. Zgłoszenia parafii przyjmujemy do 11 kwietnia 2019.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia może dokonać ksiądz proboszcz, ksiądz wikariusz lub osoba świecka upoważniona przez księdza proboszcza.

Przebieg:

Akcja polega na umożliwieniu wiernym w poszczególnych parafiach podjęcia modlitwy w intencji konkretnego księdza. Po Liturgii Wielkiego Czwartku parafianie będą mogli wziąć specjalnie przygotowane „wizytówki”, na których widnieje imię księdza, rok jego święceń oraz intencja (ta sama dla wszystkich księży). Osoba, która wzięła intencje tym samym zobowiązuje się do modlitwy za danego księdza przez kolejne 30 dni. Na wizytówce jest też wskazówka, że po zakończonej modlitwie można przekazać te intencje kolejnej osobie, aby modlitwa trwała.

Zasięg:

Propozycja owego przedsięwzięcia dotyczy parafii z całej Polski oraz polskich parafii z innych krajów. Ufamy, że dzieło to będzie się rozwijać, aby poczucie odpowiedzialności za Kościół i jego kapłanów mogło wzrastać i szerzyć się pośród wiernych. A za każdą modlitwę podjętą w naszej intencji DZIĘKUJEMY!

Nowość!
1. Aby nagrodzić parafie, które włączają się w akcje spośród wszystkich zgłoszonych wylosujemy trzy, aby ofiarować ornat ręcznie haftowany przez Siostry karmelitanki.

2. Ponownie w tym roku umożliwiamy udział wspólnotom i duszpasterstwom. Zachęcamy do udziału!

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz