Ogłoszenia parafialne – 11.04.2021

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 11.04.2021

OGŁOSZENIA – 11.04.2021

Od 13 lat w Kościele w Polsce Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II promuje inicjatywę przeżywania III Niedzieli Wielkanocnej (w 2021 r. – 18 kwietnia) i następującego po niej tygodnia jako Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego. To także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego.

Zaczynając od niedzieli 18 kwietnia 2021 r. wejdziemy w XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.

Niedziela Biblijna jest od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze.
Lektorzy w naszej parafii będą czytali Pismo Święte po Mszy Św. o godz. 9.00 do Mszy Św. o godz. 11.30.

Tydzień Biblijny – tydzień refleksji nad Biblią, obchodzony corocznie w Kościele katolickim w Polsce, rozpoczynający się zawsze w III Niedzielę wielkanocną. Jest obchodzony od 2009 z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II i co roku przebiega pod innym hasłem.
Wśród inicjatyw związanych z Tygodniem Biblijnym w Polsce znajdują się m.in.: rekolekcje biblijne, maratony biblijne oraz przede wszystkim spotkania ze Słowem Bożym w indywidualnej modlitwie albo w gronie rodzinnym. Ten czas ma zmobilizować katolików i szczególnie zainteresować Pismem Świętym.
W roku 2012 rozpoczął się Niedzielą Biblijną 22 kwietnia, a zakończył 28 kwietnia i obchodzony był pod hasłem „Kościół domem budowanym przez miłość”. Polscy biskupi w liście pasterskim na Niedzielę Biblijną 2012 roku zachęcali wiernych do tworzenia w parafiach kręgów biblijnych, a w diecezjach Szkół Słowa Bożego jako żywych „domów słow

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz