Ogłoszenia parafialne- 22.12.2019

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne- 22.12.2019

Ogłoszenia – 22.12.19

Święty Józef zaufał Bogu i uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański. Zwróćmy dzisiaj uwagę na tę postać, o której słyszymy w ostatnią niedzielę Adwentu. Niech przykład wiary świętego Józefa i jego gotowości pełnienia woli Bożej pomaga nam w otwarciu się na obecność Jezusa w naszym życiu. Wołajmy dziś z wiarą, oczekując rychłego przyjścia naszego Zbawiciela:
”Przybądź, o Panie, Tyś jest Królem chwały”.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oznacza nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. W ramach 26. edycji akcji Caritas Polska przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. Idea świątecznej świecy Caritas rozpowszechnia się również poza granicami naszego kraju. Dzięki ofiarności Polaków, biorących udział w ubiegłorocznej edycji akcji, udało się odbudować szkołę w syryjskim mieście Aleppo, zniszczoną na skutek działań wojennych. W tym roku część środków zostanie przeznaczona na pomoc dla dzieci z dotkniętej kryzysem humanitarnym Wenezueli. Świece w cenie 6 zł i 12 zł są rozprowadzane w parafiach w całej Polsce – u nas do nabycia w zakrystii.
Kwietnik w Sikorzu – książka Marcina Skowrońskiego do nabycia również w zakrystii. Może to być doskonały i oryginalny prezent pod choinkę. Pozycja ta jest również „cegiełką” wspierającą nasze prace renowacyjne m.in. odnawianie polichromii w kościele.

Tegoroczna Pasterka, jak co roku zostanie poprzedzona programem słowno-muzycznym wprowadzającym nas w klimat tej wyjątkowej nocy – wigilii Bożego Narodzenia.
Zapraszamy we wtorek o 23.30 do kościoła.

Dziękuję ks. Rafałowi Gutkowskiemu, proboszczowi parafii pw. Św. Mikołaja w Duninowie, za poprowadzenie rekolekcji adwentowych. Dziękuję spowiednikom. Wszystkim ludziom dobrej woli (a jest ich wielu) za przygotowanie kościoła, liturgii i ogrom troski modlitewnej, organizacyjnej w sprawach renowacji zabytków itp. Najbardziej urzeka skromność i pokora –„tylko niech Proboszcz nie ogłasza z imienia i nazwiska”, tak mówią… no to nie ogłaszam. Dziękuję tym bezimiennym, wspaniałym ludziom, dzięki Wam nasze motto: Sprawy niemożliwe załatwiamy od zaraz, na cuda musimy trochę poczekać.

W ostatnich tygodniach mamy mnóstwo „Prezentów” na święta: kaplica NSPJ skończona renowacja z nowym witrażem (w marcu wykończą detale); wrócił barkowy obraz św. Antoniego; skończony II etap prac przy kościele – granitowa opaska wokół świątyni; w Miejscu Pamięci przed kościołem na głazie upamiętniającym 1050-lecie chrztu Polski trwają prace; nowa kropielnica w bocznym wejściu do kościoła; i wiele innych „drobnych” niespodzianek na Boże Narodzenie… to był bardzo dobry rok duszpasterski i remontowo-budowlany. Dziękuję! Święta Barbara i Święty Antoni – nasze najcenniejsze zabytki w postaci barokowych obrazów – pomagają. Mamy już odnowione 4 stacje Drogi Krzyżowej autorstwa Edwardy Kasperskiej-Przeorskiej (malowała nasz kościół w latach 1948-51, które w tym roku wpisano do rejestru zabytków jako cenne dla dziedzictwa narodowego). Mamy jeszcze małe okna w kościele – 4 w zakrystii, 8 w nawach bocznych i 2 na chórze… wraz z postępem renowacji polichromii, wymianą instalacji elektrycznej (dziękuję dwóm panom Andrzejom), ufam że znajdą się fundatorzy witraży. Dziękuję za witraż w kaplicy NSPJ – wotum za 100- lecie konsekracji kościoła i Cudu nad Wisłą. Dziękuję, bezimiennie (bo nie chcą) za postawienie i rozebranie rusztowania w kaplicy, za podnośniki itp. DZIĘKUJĘ! W sylwestra podsumuję finanse parafii.

Drodzy Parafianie!
Sympatycy i Przyjaciele Sikorskiej wspólnoty parafialnej pw. świętej Barbary!
Niech Jezus, upragnione i wyczekiwane Światło, rozświetla swoją obecnością naszą codzienność, a radość i nadzieja zbawienia towarzyszą nam każdego dnia.

Błogosławionych świąt!
Ks. Proboszcz Jarosław Cichocki

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz