Ogłoszenia parafialne – 19.04.2020

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 19.04.2020

Ogłoszenia – Niedziela Miłosierdzia

Gromadzi nas – od kilku niedziel – w naszych domach wiara w Zmartwychwstałego Chrystusa. Składamy w nich Bogu uwielbienie za cud Wielkiej Niedzieli, za dary Jego Miłosierdzia i łamiemy chleb — znak jedności całego Kościoła. Chociaż nie widzimy naszego Pana, nie widzimy się w kościele (z uwagi na stan pandemii Covid-19) to jednak przez wiarę spotykamy się z Nim, a On obdarza nas swym przebaczeniem i pokojem.
Przeprośmy Boga za słabość naszej wiary i wszystkie winy, aby uzyskać przebaczenie, jakiego udziela nam Bóg przez posługę Kościoła i aby umocniła się nasza wiara.

Chrystus po zmartwychwstaniu ukazał się apostołom, przynosząc im dar pokoju i Ducha Świętego, aby prowadzili ludzi do wiary i jedności oraz udzielali wszystkim przebaczenia. To zadanie wypełnił pierwotny Kościół, gromadząc się na łamanie chleba, czyli Eucharystię, a także żyjąc w jedności i miłości. I dzisiaj chrześcijanie mają przez wiarę spotkać Chrystusa obecnego w Kościele (obecnie w domach). Wiara buduje jedność całego Ludu Bożego, który mimo cierpień i grzechów ma osiągnąć zbawienie — poucza nas św. Piotr.
W kościołach nastąpi łamanie chleba, nasza Eucharystia czyli dziękczynienie (oglądane obecnie w transmisjach online w Internecie i w TV). Włączmy się duchowo w ten wielki dar Zmartwychwstałego Chrystusa przez wiarę i z radością oraz prostotą serca dziękujmy za Zmartwychwstanie, za wiarę i zbawienie.

Od 20 kwietnia w kościołach może przebywać 1 osoba na 15 m2 powierzchni – u nas to 33 osoby,  a w kaplicy w Karwosiekach -8 osób.

„Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli”. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i zanieśmy naszą wiarę do ludzi, aby oni widząc nas i nasze życie, mogli łatwiej uwierzyć i spotkać Zmartwychwstałego Pana w społeczności Kościoła.
GŁOŚCIE ZMATRTWYCHWSTAŁEGO ŻYCIEM…
ŻYCZĘ – KS. PROBOSZCZ

««

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz