Ogłoszenia parafialne – 16.05.2021

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 16.05.2021

Ogłoszenia – 16.05.2021

Bardzo często jesteśmy podobni do mężczyzn z Galilei, którzy stoją i wpatrują się w niebo. Wołamy razem z nimi: Gdzie jesteś o Chryste? Czemu nie troszczysz się o nas, czemu nas nie wysłuchujesz? Czemu milczysz?  Wstąpiłeś Chryste do nieba i jakby o nas zapomniałeś… – przeżywamy dziś Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego i Uroczystość I Komunii Świętej.

Za tydzień w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego w dwóch grupach: o 11.30 i 12.30. Dzieci klas 4 SP Odnowią Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Próby od środy do piątku – 17.30 – dziewczęta, 18.00 – chłopcy.

Każdy z nas powinien stawać się znakiem chrześcijańskiej nadziei wszędzie tam gdzie jest posłany przez Boga, a więc w szkole, w pracy, w domu rodzinnym, w sąsiedztwie. Wszędzie tam mamy głosić nadzieję, która w sercach innych ma rodzić pragnienie spotkania Boga i pójścia za Nim. Tylko w Bogu jest pełnia nadziei, która otwiera nam niebo i daje wieczne szczęście.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w drodze do nieba.

KOMUNIKAT W SPRAWIE UROCZYSTOŚCI NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA W ROKU 2021
1.Mając na uwadze sytuację epidemiologiczną w Polsce, tegoroczną Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która przypada w tym roku w dniu 3 czerwca, należy zorganizować w parafiach w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami sanitarnymi przy zachowaniu zalecanych zasad bezpieczeństwa.
2. Roztropnej decyzji księdza proboszcza pozostawia się kwestię organizacji procesji Bożego Ciała. Kwestie dotyczące ewentualnej organizacji procesji poza terenem przykościelnym, należy uzgodnić z odpowiednimi władzami (wskazane wydaje się skonsultowanie tej sprawy ze służbami sanitarnymi).
3. W tym dniu należy stworzyć wiernym możliwość całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w świątyni (połączonej z możliwością spowiedzi). Gorąco zachęcamy by był to Dzień Eucharystyczny w parafiach.
4. W związku z powyższym procesję Bożego Ciała w Płocku i innych miastach, w których był zwyczaj organizowania wspólnej procesji przez kilka parafii, każda z nich organizuje procesję we własnym zakresie.

Płock, dnia 14 maja 2021 r.
Ks. Piotr Grzywaczewski
Wikariusz Biskupi ds. Sakramentalnych

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz