Ogłoszenia parafialne – 25.08.2019

Ogłoszenia parafialne – 25.08.2019

Ogłoszenia – XXI n. zw. – 25.08.2019

Naszym dążeniem jest niebo – życie wieczne z Bogiem. Przyjście na Mszę św. jest wyrazem naszej wiary i pragnienia szczęścia pochodzącego od Boga. Jezus dziś mówi, byśmy wchodzili przez ciasne drzwi. Nie to, co wygodne, często krzykliwe, proponowane przez świat, jest źródłem prawdziwej radości, ale Chrystus, który jest drogą, prawdą i życiem.

Wczoraj, po kilku miesiącach renowacji, do naszej parafii wrócił obraz św. Barbary – naszej Patronki. To najcenniejszy obraz (obok św. Antoniego, który czeka na odrestaurowanie, podobnie jak kilka feretronów), bo pochodzący z I połowy XVIII wieku. Nieliczne Pamiątki „Sikorskiej parafii” sukcesywnie odnawiamy i cieszymy się, że przywracają nam kulturowe dziedzictwo blisko ośmiu wieków istnienia kościoła w Sikorzu.

Trwają przygotowania do 168. Pieszej Pielgrzymki z Płocka do Skępego. Pielgrzymka wyruszy w piątek 6 września po Mszy Św. o godz. 6.30, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski. Przypominamy, że jest to pielgrzymka całego miasta, a także i okolicznych miejscowości, w której dziękujemy Matce Bożej za ocalenie Płocka przed straszliwą zarazą, która panowała 167. lat temu. Zapisy na pielgrzymkę i na wyjazd autokarowy do sanktuarium w Skępem od wtorku 03 września do 05 września br. w godz. 17.30 – 18.30. Koszt uczestnictwa wynosi 20 zł i obejmuje: koszt przewozu bagażu, znaczek i drobne pamiątki. Ci, którzy idą pierwszy raz otrzymają śpiewnik. W dniu 8 września (w dzień odpustu) organizujemy wyjazd autokarami do Skępego dla osób, które nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce pieszej. Wyjazd o godz. 7.00 sprzed Fary, wyjazd ze Skępego około godz. 17.00. Cena biletu ze znaczkiem – 25 zł, a bez znaczka 20 zł. W naszej parafii przygotowujemy obiad dla pielgrzymów. 6 września – Kobierniki w tym roku, a w drodze powrotnej – 10 września – Żerniki.

W najbliższą sobotę rozpoczynamy pracę związane z renowacją kościoła. Kaplica NSPJ na kilka miesięcy zostanie poddana pracom odnawiającym. Już do renowacji oddaliśmy figurę Pana Jezusa i dwie stacje Drogi Krzyżowej… po spotkaniu z Radnymi Parafialnymi uzgodniliśmy, że zbiórkę ofiar rozpoczniemy we wrześniu.