Ogłoszenia parafialne – 16.02.2020

Ogłoszenia parafialne – 16.02.2020

Przychodzimy do ołtarza, na którym codziennie ponawia się ofiara Chrystusa. Dziś przyszliśmy, by uświadomić sobie wymagającą wolność człowieka. „Przed ludźmi życie i śmierć, co się podoba, to będzie ci da­ne”. Bóg obdarzył nas wolnością. Otrzymaliśmy wolną wolę, możność wyboru dobra lub zła, życia bądź śmierci. Nasza obecność na tym świętym zgromadzeniu jest znakiem, że wybieramy życie. Słowo Boże i Eucharystia daje nam nowe życie, zapoczątkowuje chwałę, której „ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało”. Przyjmijmy pokarm Chrystusowego Ciała. I pomyślmy: „jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują”.

W najbliższym czasie w ramach
OBCHODÓW 100. ROCZNICY KONSEKRACJI KOŚCIOŁA W SIKORZU planowane są akcje:

100 drzew na 100. rocznicę konsekracji kościoła w Sikorzu – planowane m.in. skwery:

• Aleja Dzieci Komunijnych 2020
  • Sad Owocowy Bierzmowanych w 2020
  • Zagajnik dzieci urodzonych i poczętych w 2019/2020
  • 21.03.20 – Wiosenne Porządkowanie Sikorskich Nekropoli – zbiórka śmieci w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym w pobliżu cmentarzy
  • 27-29.03.20 – Rekolekcje Wielkopostne (Droga Krzyżowa ulicami Sikorza, przyrzeczenia Duchowej Adopcji)

Pielgrzymka do Madjugorie

Biuro Turystyki i Transportu Novum Trawel zaprasza na wyjazd do Chorwacji
„LUDBERG-MEDJUGORIE-KRAWICA ADRIATYK-DUBROWNIK-SPLIT”
Pilegrzymka 8-dniowa. 31.05-07.06.2020r.
Program wyjazdu i kontakt pod którym należy dokonać zapisu zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń.