Ogłoszenia parafialne -06.09.2020

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne -06.09.2020

Ogłoszenia – 30.09.20

Jesteśmy pyszni, nie znosimy, gdy ktoś nas upomina, zwraca uwagę, chce nas pouczać. Świadomi swych grzechów, stańmy przed Bogiem w pokorze, by przyjąć Jego słowo, które poucza i niesie nam życie wieczne. Na chrześcijanach spoczywa obowiązek braterskiego upominania. Jest wiele zła w świecie i w nas. Prostujmy więc błędne drogi w sobie i wokół nas, a wtedy zasłużymy na błogosławieństwo Boga i przyczynimy się do zwycięstwa prawdy i miłości.

Dziś, w niedzielę, gościmy jak co roku pielgrzymów zdążających z Płocka do Skępego. Dziękuję mieszkańcom Parzenia za przygotowanie obiadu. W drodze powrotnej posiłek dla pielgrzymów przygotują mieszkańcy Robertowa.

Zgodnie z ustaleniami dotyczącymi organizacji I Komunii Świętej, dzieci wróciły do szkół, a zatem w drugiej połowie września odbędą się próby i Uroczystość I Komunii Świętej – 20 września o godzinie 13.00. Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu świętego – 27 września, również o godzinie 13.00. Harmonogram prób i spotkań zostanie podana rodzicom na Mobi Dzienniku.

Nie było nam dane przeżyć rekolekcji wielkopostnych, świąt wielkanocnych, uroczystości komunijnych … mieliśmy za to dostęp do Internetu, by tam szukać „budujących ducha „ treści. Chcemy zaproponować osobiste przeprowadzenie 33 dniowych ćwiczeń duchowych Zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej parafii i ulotkach rozprowadzanych w naszym kościele.

Trwają prace remontowe w zakrystii. Dziękuję mieszkańcom Suchodołu za ofiary – 8.800 zł.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz