Ogłoszenia parafialne- 13.09.2020

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne- 13.09.2020

Ogłoszenia – 13.09.20

Przychodzimy do Boga,  by wychwalać Go,  dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Bóg hojnie obdarza nas przebaczeniem, gdyż posłał swego Syna, by zmazał dług naszych win. Otrzymując darowanie sami musimy przebaczać naszym bliźnim i do tego wzywa nas chrześcijańskie powołanie i nasza obecność na tej najświętszej ofierze.

Gościliśmy jak co roku pielgrzymów zdążających z Płocka do Skępego. Dziękuję mieszkańcom Parzenia oraz Robertowa za przygotowanie obiadu. 

Zgodnie z ustaleniami dotyczącymi organizacji I Komunii Świętej, dzieci wróciły do szkół a zatem w drugiej połowie września odbędą się próby i Uroczystość I Komunii Świętej – 20 września o godzinie 13.00. Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu świętego – 27 września, również o godzinie 13.00. Harmonogram prób i spotkań zostanie podana rodzicom na MobiDzienniku.

Nie było nam dane przeżyć rekolekcji wielkopostnych, świąt wielkanocnych, uroczystości komunijnych … mieliśmy za to dostęp do Internetu, by tam szukać „budujących ducha „ treści. Chcemy zaproponować osobiste przeprowadzenie 33 dniowych ćwiczeń duchowych Zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej parafii i ulotkach rozprowadzanych w naszym kościele. W każdą środę i sobotę o godz. 20:20 zapraszam na różaniec z adoracją Najświętszego Sakramentu w intencji 33-dniowych rekolekcji.

SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO PIOTRA LIBERY NA NIEDZIELĘ 13 WRZEŚNIA 2020 R.

Kochani Diecezjanie!

W przyszłą niedzielę 20 września 2020 roku Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Środków Społecznego Przekazu. W specjalnym orędziu na ten Dzień Ojciec Święty Franciszek zwraca uwagę, jak ważne jest opowiadanie i utrwalanie w pamięci dobra, które się dzieje wokół nas. Papież pisze: „wierzę, że aby się nie zagubić, powinniśmy oddychać prawdą dobrych historii, takich, które budują, a nie niszczą; historii, które pomagają odnaleźć korzenie i siłę, aby iść razem naprzód”. Zadaniem środków społecznego przekazu, a zwłaszcza mediów katolickich, jest usłużenie tej właśnie sprawie. Mają ukazywać prawdę, dobro i sens rzeczywistości, która nas otacza, a jednocześnie towarzyszyć człowiekowi w drodze, pracy, modlitwie i odpoczynku. Temu właśnie służy nasza diecezjalna rozgłośnia – Katolickie Radio Diecezji Płockiej, która od 29 lat z Płocka i od 27 lat z Ciechanowa nadaje swój program. Cieszę się, że od niedawna kolejnym miastem na medialnej mapie diecezji stał się Rypin na Ziemi Dobrzyńskiej. Kochani, zachęcam Was, abyście słuchali naszej rozgłośni i z nią się modlili – choćby w południe i o 15.00, bo to jest nasze, a jednocześnie najstarsze diecezjalne radio w Polsce. Doświadczyliśmy niedawno, jak ważna jest rola mediów w czasie panującej pandemii, jak dzięki nim możemy się łączyć we Mszy św. i w niej duchowo uczestniczyć, zwłaszcza chorzy i starsi. Chcę Was również prosić o wsparcie materialne dla naszego radia. Co 10 lat jako diecezja opłacamy koncesję (170 tys. zł) za nadawanie radiowe do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Po zaciągnięciu opinii Diecezjalnej Rady Programowej KRDP postanowiłem poprosić Was o wsparcie tej inicjatywy. Wasza ofiara złożona za tydzień na tacę, za którą chcę już teraz z serca podziękować, będzie też wyrazem troski i odpowiedzialności za Kościół diecezjalny i jego media, tak ważne w dobie nowej ewangelizacji. Pozdrawiam Was serdecznie z Tumskiego Wzgórza, zapewniam o mojej modlitwie i przekazuję pasterskie błogosławieństwo – w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego! Płock, dnia 4 września 2020 r.

† Piotr Libera Biskup Płocki

 

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz