Ogłoszenia parafialne – 25.04.2021

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 25.04.2021

Ogłoszenia – 25.04.21

Spotykamy się w radosnym czasie  wielkanocnym, by świętować pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On, jako Dobry Pasterz, gromadzi nas tutaj razem i zaprasza, byśmy za Nim wyruszyli w drogę: ze śmierci do życia. Ta owca, która ma powtórnie narodzić się do życia, to każdy z nas, który został odkupiony najdroższą Krwią Zbawiciela na drzewie krzyża.

Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele Powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę. Kapłan jest narzędziem w rękach Pana Boga. To Bóg go posyła do nas. Prośmy podczas tej Mszy świętej  o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o  tych, którzy są pasterzami w naszym Kościele – prośmy dla nich o potrzebne Boże łaski i Dary Ducha Świętego w tej niełatwej posłudze.

Rok św. Józefa w naszej parafii: Rekolekcje wielkopostne odbyły się we wspomnienie św. Józefa (19-20 marca) a przez cały kwiecień codziennie zawierzały parafię św. Józefowi.
W najbliższą środę o 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. wotywna o św. Józefie, w czwartek o 17.00 – Msza Św. w intencji dzieci komunijnych i młodzieży przystępującej w tym roku do sakramentu bierzmowania.

W sobotę zostanie posadzony dąb „Józef” (to setne drzewo posadzone na stulecie konsekracji kościoła w Sikorzu.

1 maja – I sobota m-ca – Msza Św. i Nabożeństwo o godz. 9.00. Zaplanowano też spotkania formacyjne dla dzieci i młodzieży:
12.30 – I Komunia Święta
13.00 – Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego
15.00 – młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania

Dziękujemy mieszkańcom wiosek: Suchodół, Karwosieki: Nowe, Cholewice i Noskowice, Żereniki, Robertowo, Parzeń Janówek i Parzeń za wysprzątanie części Parku Brudzeńskiego przylegającego do naszego cmentarza. Za rok o „Wiosenne Porządki na cmentarzu” poproszone zostaną mieszkańcy: Wyszyny, Kobiernik i Ulaszewa.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz