Ogłoszenia parafialne – 31.05.2020

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 31.05.2020

Ogłoszenia 31.05.2020

Tak jak Uczniowie Chrystusa, gromadzimy się w Wieczerniku, aby sprawować Najświętszą Ofiarę Ciała i Krwi Pańskiej. Dziś na sprawowaniu Eucharystii gromadzi nas uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To w Niej przez Ducha Świętego dopełnione zostaje paschalne dzieło Jezusa Chrystusa. Darem Jego jest Duch Święty, przez którego nieustannie Bóg odnawia nasze serca i oblicze ziemi.

Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto NMP Matko Kościoła. To święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w kościele. 1 czerwca to jednocześnie Dzień Dziecka – zapraszamy na Mszę św. o godzinie 17.00 w intencji parafian, szczególnie za dzieci.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 10.00 i różaniec.

Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W dni powszednie tygodnia, codziennie nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane po Mszy św. o godzinie 17.00 w odrestaurowanej kaplicy NSPJ. Niech to będzie nasze dziękczynienie za 100. Rocznicę konsekracji kościoła.

Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej – odpust parafialny. Kazania na Mszach świętych wygłosi ks. Wiesław Jóźwiak. Z powodu obostrzeń, związanych z trwającą epidemią Covid-19, nie będzie innych atrakcji, które corocznie organizowaliśmy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.

Dekret odwołujący dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

W związku z ogłoszoną dnia 27 maja 2020 roku decyzją władz państwowych dotyczącą zniesienia limitu uczestników zgromadzeń religijnych
w kościołach, co – de facto – daje możliwość udziału w liturgii wszystkim wiernym oraz w związku z komunikatem Przewodniczącego KEP ks. abpa Stanisława Gądeckiego z dnia 27 maja 2020 r., niniejszym odwołuję ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, z dnia 17 kwietnia 2020 roku (Nr 867/2020).

Jednocześnie – w nawiązaniu do Zarządzenia Rady Stałej KEP 1/2020 z dnia 12 marca 2020 r. – utrzymuję do odwołania dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane dla:
– osób w podeszłym wieku,
– osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
– osób, które czują obawę przed zarażeniem.

Przypominam równocześnie o konieczności zachowania w kościołach obowiązujących zasad sanitarnych.

Płock, dnia 28 maja 2020 r.
Nr 1117/2020

† Piotr Libera
Biskup Płocki

Ks. Piotr Grzywaczewski
Kanclerz

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz