Ogłoszenia parafialne- 05.04.2020

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne- 05.04.2020

Ogłoszenia

Chrystus przyjął postać sługi i zbawił nas przez krzyż. Dziś Niedziela Palmowa, jeszcze rok temu – po radosnym wejściu do świątyni, wspominaliśmy ofiarę krzyża, ponawianą w każdej Mszy św. Chrystus uniżył się, przyjął krzyż i cierpienie, aby nasze krzyże i nasze cierpienia w zjednoczeniu z Nim były drogą do zbawienia i chwały. Dziś…, rozpoczęliśmy Wielki Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

Obchody Triduum Paschalnego – zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych – bez udziału wiernych. Kościół w ciągu dnia pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę.

Spowiedź codziennie od 15.00 lub po uzgodnieniu z ks. Proboszczem, podobnie odwiedziny chorych – proszę indywidualnie zgłaszać.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Triduum Paschalnym:

Wielki Czwartek – 18.00 – 20.00
Postanowiliśmy, zgodnie z wytycznymi władz państwowych i kościelnych (maksymalnie 5 osób jednocześnie może przebywać w świątyni), że 5 rodziców dzieci komunijnych o 18.00 zmówi Różaniec, o 18.30 – rodzice młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, od 19.00 – 20.00 KŻR i Lektorzy (w 2 grupach po 5 osób). O 20.30 – ks. Proboszcz pomodli się sam w kościele.

Wielki Piątek – 18.00 – 20.00
W tym dniu – modlitwę w kościele powierzamy Naszej młodzieży parafialnej. Dorośli ministranci, Oaza, harcerze i studenci podejmą posługę modlitewną (podzieleni na 4 grupy po 5 osób co pół godziny).

Wielka Sobota – 8.00 – 20.00                                                                          Nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów. Modlitwę „Błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego” oraz bezpłatny numer „Dobre Nowiny” można zabrać do domu z kruchty kościoła.                                                      Dyżur (1 dorosły mężczyzna) pełnimy wg wyznaczonych godzin wioskami cały dzień.
8.00 – Suchodół
9.00 – Karwosieki Nowe
10.00 – Karwosieki Noskowice
11.30 – Karwosieki Cholewice
12.00 – Parzeń
13.00 – Robertowo
14.00 – Żerniki
15.00 – Ulaszewo
16.00 – Wyszyna
17.00 – Kobierniki
18.00 – 20.00 – Sikórz
Wiele parafii wprowadziło zapisy na Adorację Najświętszego Sakramentu po 5 osób jednocześnie w ustalonych godzinach. Nasza wspólnota parafialna chce wszystkim chętnym udostępnić adorację Pana Jezusa w kościele przy Grobie Pańskim. Jest ustalony dyżur modlitewny – 1-2 osoby dorosłe co pół godziny od 8.00 – 20.00, dlatego można bez zapisywania się przyjść do kościoła o dowolnej porze na krótką modlitwę. Niech w tym Tygodniu towarzyszy nam szczególne Boże błogosławieństwo, byśmy wiernie szli za naszym Panem i towarzyszyli Mu w Jego męce i chwale.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz