Ogłoszenia parafialne – 17.02.2019

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 17.02.2019

Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do patrzenia na wydarzenia dnia codziennego w perspektywie życia wiecznego. Święty Paweł nie bawi się w półśrodki. Przypomina Koryntianom o mocy płynącej ze zmartwychwstania: „Jeśli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania”(1 Kor 15,19). Nasza nadzieja jest w niebie, nie w rzeczywistości tego świata. Przeklęty mąż – woła stanowczo Jeremiasz – który pokłada nadzieję w człowieku. Jezus mówiąc o błogosławieństwach pokazuje, że możemy być szczęśliwi, kiedy w trudnościach odnosimy się do Boga.

W piątek, 22 lutego, mija 88 lat od pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego jakie święta siostra Faustyna otrzymała w klasztorze Sióstr Miłosierdzia w Płocku. Zapalmy tego dnia wieczorem w naszych domach światełko miłosierdzia na znak pamięci i modlitwy o miłosierdzie dla nas i świata całego. Od dziesięciu lat Siostry Miłosierdzia z Płocka przy pomocy ludzi dobrej woli wznoszą w miejscu objawień sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę, 24 lutego, we wszystkich kościołach diecezji będą zbierane ofiary ten właśnie cel.

WALENTYNKI 2019 – Terenowa Gra Małżeńska NIEDZIELA 17-02-2019
Zapraszamy na spacer małżeński po lesie z elementami rozrywki intelektualnej.
Zaczynamy o godz.15.00 w naszym Kościele parafialnym Koronką.
Prosimy wygodnie się ubrać, zabrać ze sobą coś do picia, coś do pisania tzn. długopis lub ołówek . Zeszyty nie będą potrzebne. Okulary do czytania, ale tylko po to, żeby się lepiej widzieć. Można zabrać ze sobą małe dzieci, te wózkowe, o ile pozwoli pogoda. Trasa krótka, nie jest zbyt trudna. Te starsze dzieci mogą zbytnio absorbować rodziców, a ma to być randka małżeńska.
Staż małżeński mile widziany, ale narzeczonych też zapraszamy.

APEL BISKUPA PŁOCKIEGO O WSPARCIE DZIEŁA ROZBUDOWY SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
Umiłowani Diecezjanie! Minęło już 80 lat od śmierci (5 października 1938 r.) niezwykłej mistyczki, Apostołki Bożego Miłosierdzia – świętej siostry Faustyny Kowalskiej, która w Płocku 22 lutego 1931 roku, miała wizję Jezusa Miłosiernego oraz otrzymała polecenie namalowania obrazu, a następnie polecenie ustanowienia święta Miłosierdzia Bożego w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Orędzie o Bożym Miłosierdziu, jako największym przymiocie Boga – jak objawił Jezus siostrze Faustynie – zdobyło serca wiernych na całym świecie. Dziś miejsca kultu związane z orędziem Jezusa Miłosiernego i z siostrą Faustyną cieszą się zainteresowaniem wielu pielgrzymów nie tylko z Polski, ale całego świata. Mając na uwadze troskę, aby „płockie Betlejem Miłosierdzia” było miejscem, gdzie wierni będą mogli w godnych warunkach modlić się o Boże Miłosierdzie i go doświadczać, gorąco popieram prowadzone od kilku lat przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia dzieło rozbudowy diecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Dnia 19 kwietnia 2009 r., w święto Miłosierdzia Bożego, poświęciłem kamień węgielny z Golgoty i plac pod rozbudowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku 14/18 w Płocku. Dziś cieszę się widząc mury i wznoszącą się ku niebu wieżę Sanktuarium, zwaną wieżą Miłosierdzia, dokładnie w miejscu objawień Jezusa. Potrzeby są jeszcze ogromne. Obecnie trwają wysiłki, aby wykonać dach na świątyni. Zwracam się zatem z gorącą prośbą do wszystkich diecezjan, kapłanów i wiernych świeckich, o wielkoduszne wsparcie dzieła rozbudowy Sanktuarium, w najbliższą niedzielę 24 lutego br. Niech pomoc Siostrom w tym dziele będzie znakiem naszej wielkoduszności. Obyśmy jak najszybciej, z Bożą pomocą, mogli uczestniczyć w poświęceniu nowej świątyni i posłużyć się słowami z wizji Faustyny: „Dziś widziałam (…) wielkie mnóstwo ludzi było na zewnątrz i w świątyni, a strumienie wychodzące z najlitościwszego Serca Jezusa spływały na wszystkich” (Dz. 1689). Już teraz składam wszystkim serdeczne „Bóg zapłać!” za materialne wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.
Płock, dnia 5 lutego 2019 r
† Piotr Libera Biskup Płocki

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz