Ogłoszenia parafialne -03.11.2019

Ogłoszenia parafialne -03.11.2019

Ogłoszenia 3.11.19
Bóg ukochał swoje stworzenie i wszystkich pragnie doprowadzić do zbawienia. Dzisiaj to zbawienie może stać się naszym udziałem, jeżeli przyjmiemy Chrystusa i zaprosimy Go do swego domu, tak jak przyjął Pana Zacheusz. Syn Człowieczy przez tę Eucharystię nieustannie szuka zagubionych i obdarza swymi dobrami.

Dla przypomnienia, w tym tygodniu – wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w ciągu roku cząstkowy.

W najbliższą sobotę o godzinie 18.00 spotkanie z panem Marcinem Skowrońskim – autorem książki: Kwietnik w Sikorzu. Publikacja ta „jest perełką” – dość powiedzieć, że doczekała się dodruku staraniem naszej parafii. Opowieść o Sikorzu napisana jest z „gawędziarską pasją”. Okazuje się, że w Sikorzu gościła plejada wybitnych artystów i intelektualistów, którzy tu właśnie tworzyli wybitne swoje dzieła… spotkanie poprowadzi, inny pasjonat lokalnej historii, Arkadiusz Kozanecki. Szczególnie dzieci i młodzież niech przyjdą w ten wyjątkowy i ciekawy wieczór z „historią naszej parafii w tle”.

Kwesta na cmentarzu w Sikorzu: na renowację obrazu św. Antoniego harcerze zebrali 540 zł, a na renowację pomnika ks. Ignacego Smoleńskiego (na cmentarzu u nas i w Płocku) – ponad 800 zł.