Ogłoszenia parafialne-02.05.2021

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne-02.05.2021

V niedziela wielkanocna – 2.05.2021 – ogłoszenia

Każdy z nas w duchowym rozwoju, potrzebuje Bożej pomocy – Bożego wsparcia. Jak winna latorośl sama z siebie nie jest w stanie istnieć i rozwijać się, tak i człowiek, by mógł cieszyć się w swoim życiu duchowymi owocami, musi tkwić w Jezusie Chrystusie. Tylko On jest wstanie dać nam wszystko to, co potrzebne jest do prawidłowego rozwoju. Dlatego przychodzimy na Eucharystię do naszego Pana i Mistrza, który daje nam życiodajne soki, tak bardzo niezbędne na drodze do zbawienia.

W ciągu miesiąca w naszej parafii odbędą się:
16 maja – Uroczystość I Komunii św.
23 maja – Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego
2. czerwca – sakrament bierzmowania

Rok temu wiele parafii, w tym też Nasza, zdecydowało się przenieść pierwszą komunię świętą na jesień z uwagi na pandemię koronawirusa i ostre restrykcje, które objęły także kościoły, w których zgodnie z obowiązującym wiosną ubiegłego ub.r. lockdownem mogło przebywać tylko pięciu wiernych.
Tym razem jest jednak inaczej, bo przy obowiązującym limicie – jeden wierny na 15 m kw., parafie decydują się, aby pierwsza komunia odbyła się tradycyjnie w maju – tak też jest u Nas w Sikorzu.
25 dzieci w tym roku, przystępujące do sakramentu I Komunii św. podzieliłem na 2 grupy. W kościele może być na Mszy św. – 33 osoby. Proszę, by z dzieckiem w kościele była tylko jedna osoba dorosła. Zdjęcie całej grupy dzieci zrobimy po Mszy św. o godzinie 11.30 a przed Mszą o godzinie 13.00.

Spotkanie przygotowujące do I Komunii Św. w następną niedzielę – 9 maja :
13.30 – chłopcy
14.00 – dziewczęta

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz