Ogłoszenia parafialne – 01.12.2019

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 01.12.2019

Ogłoszenia – 1.12.19

W pierwszą niedzielę tegorocznego Adwentu wejdzie w życie nowy Program duszpasterski dla Kościoła katolickiego w Polsce. Mottem przewodnim roku liturgicznego „Wielka Tajemnica wiary” 2019/2020 jest biblijne hasło „[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał”. Nad wejściem do kościoła pojawił się baner, który o tym przypomina.
Nadchodzący rok 2020 będzie rokiem szczególnym dla naszej wspólnoty parafialnej i Kościoła w Polsce. W czerwcu – beatyfikacja ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego; 100-lecie konsekracji naszego kościoła i setna rocznica urodzin świętego Jana Pawła II oraz setna rocznica Cudu nad Wisłą.

W tym tygodniu przeżywać będziemy odpust Naszej Patronki św. Barbary – 4 grudnia. Msze św. o godzinie 10.00 i 17.00.

Pierwsza sobota miesiąca nabożeństwo różańcowe o godz. 9.00.

Tegoroczne Roraty w każdą środę i sobotę o godz. 17.00. zapraszamy szczególnie dzieci. Chcemy poznać wielkiego prymasa, który pomógł nam zachować wiarę i odzyskać upragnioną wolność w najtrudniejszym okresie współczesnych dziejów, to obowiązek każdego Polaka, przede wszystkim najmłodszego. Dlatego przed beatyfikacją sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego chcemy uczestnikom adwentowych spotkań roratnich przedstawić jego osobę i życie.

 

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz