Ogłoszenia parafialne – 29.11.2020

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 29.11.2020

Ogłoszenia na I niedzielę Adwentu – 29.11.2020

W związku z stanem pandemii Covid-19 w Polsce, nie odbędą się w tym roku tradycyjne rekolekcje adwentowe. Jak co roku – nie będzie… -( ale…-) przeżywaliśmy, na przełomie września i października, rekolekcje online – ODDANIE33.

Oto kilka propozycji „ciekawych i wartościowych” REKOLEKCJI ADWENTOWYCH w Internecie.

⦁ Fundacja Radość Ewangelii zaprasza na rekolekcje online “Kobiety w Adwencie”. Są one skierowane do wszystkich pań, które pragną zatrzymać się nad tajemnicą własnego powołania i przeżyć czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia w wyjątkowy sposób. Adwent to czas, gdy szczególnie myślimy o życiu, rodzinie i bliskich, o naszej relacji z Bogiem. Przyglądając się kobietom biblijnym pragniemy odkrywać piękno, wrażliwość i powołanie, które zamyślił dla nas Stworzyciel. Chcemy też szukać odpowiedzi, jak w zabieganą codzienność wnosić to, co jest ważne i drogie naszym sercom – tłumaczą organizatorzy. Dla uczestniczek przygotowano: 5 spotkań online, w 1 sobotę i 4 niedziele Adwentu. Obejmują one: konferencje, wspólną modlitwę, czas rozmów i dzielenia, a nawet wspólne, własnoręczne przygotowywanie ozdób świątecznych (materiały potrzebne do wykonania prac zostaną wysłane do kurierem). Nauki poprowadzi ks. Paweł Lemańczyk i ekipa Fundacji.

⦁ Fundacja Radość Ewangelii zaprasza również na rekolekcje pt. „Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką…”. Cytat z księgi Izajasza będzie stanowić motyw przewodni refleksji, które organizatorzy będą chcieli odnieść do obecnych czasów i warunków życia. Wielu z nas jest umęczonych swoim życiem bądź aktualną sytuacją, która w znacznym stopniu zajmuje naszą uwagę, bo wpływa na wiele sfer naszego funkcjonowania. Jednak czas adwentu może być dla nas okazją, by się zatrzymać, spojrzeć z innej perspektywy i zaczerpnąć sił od Jezusa, który przychodzi z nadzieją i nowym sposobem myślenia. Ufamy, że będzie to czas doświadczenia na nowo tego światła i mocy, które niesie ze sobą przyjście Jezusa – zachęcają pomysłodawcy. Rekolekcje będą prowadzone w formie konferencji, wspólnej modlitwy oraz dla osób chętnych – grup dzielenia – w czasie rzeczywistym online. Poprowadzi je ks. Piotr Wiecki z członkami Fundacji, w terminie 11-13 grudnia (godz. 19:30-21:00 oraz dodatkowo dla chętnych grupa dzielenia – 13 grudnia godz. 15:00-16:30).

⦁ karmelitańskie rekolekcje online z
„Wiara w niemożliwe” z Barbarą Acarie – „mistyczką, kobietą czynu i wiary w niemożliwe”. Teksty ćwiczeń duchowych zostały napisane przez o. Oliviera Rousseau OCD (z klasztoru w Avon pod Paryżem) wraz z zespołem braci karmelitów i opierają się na przykładnym życiu, pismach i przemyśleniach Barbe Acarie z d. Avrillot (w zakonie: Siostra Maria od Wcielenia, Madame Acarie). Po wstępie do ćwiczeń, jaki zostanie przesłany pod koniec listopada, w każdy piątek uczestnicy otrzymają wiadomość e-mailową. Tekst na dany tydzień będzie można pobrać w formacie pdf. W wiadomości znajdą się: medytacje z niedzielną Ewangelią wokół epizodu z życia Madame Acarie i kalendarz adwentowy (słowno-obrazkowy) jako „pokarm na każdy dzień”, od poniedziałku do soboty.

⦁ na kanale youtube’owym „Projekt kapucyński” będzie można wziąć udział w rekolekcjach pt. „Nadchodzi niebo”, które zaplanowano w terminie 29 listopada – 25 grudnia. Przeprowadzą je Bracia Mniejsi Kapucyni prowadząc rozważania w oparciu o pierwsze czytania z Liturgii Słowa z dnia. Adwent to czas kiedy niebo nadchodzi i naprawę będzie się rodziło w naszych sercach, kiedy będziemy zaproszeni do słuchania słowa Bożego (…) chcemy głosić wam słowo, podzielić się z wami tym, jak je słyszymy, co nas porusza i dzielić się nim, by Królestwo Boże rosło – zachęca jeden z duchownych.

„Ekologia – wybór czy nakaz?” – to tytuł rekolekcji adwentowych, zorganizowanych przez Caritas. Posłuchaj Słowa Bożego i przygotuj się, by dobrze przeżyć Boże Narodzenie! Takie, w którym najważniejszy będzie Jezus Chrystus. Ważniejszy niż przedświąteczne porządki, drogie prezenty i przepisy kulinarne. Przesłanie encykliki „Laudato si” skłania nas do odkrywania prawdy i uważności. Pochylimy się nad tym idąc za powszechnym ostatnio pytaniem: wybór czy nakaz? – zachęcają pomysłodawcy. Rekolekcje poprowadzą: Szymon Janowski OFMCap, br. Cordian Szwarc OFM i gościnnie Piotr Abramczyk, GCCM. Odbędą się w dniach 7-9 grudnia 20:00 u kapucynów w Warszawie, ul. Miodowa 13.

⦁ W dniach 4-6 grudnia odbędą się franciszkańskie rekolekcje online pt: „Przez ciemną dolinę”, na platformie Zoom. Wygłosi je o. Mateusz Stachowski. Do wyboru dwie godziny rekolekcji 10:30 lub 19:00. Można się na nie zapisać, ⦁ wypełniając formularz na stronie.

⦁ SalveNET zaprasza na internetowe rekolekcje #CałyAdwent. Każdego dnia o godzinie 11:00 na YouTube SalveNET będzie pojawiał się krótki filmik z rozważaniami przygotowanymi przez młodych i pełnych zapału księży diecezji warszawsko-praskiej. Poprowadzą je: ks. Janek Roztocki, ks. Bartłomiej Kopeć, ks. Zbyszek Sapiejewski, ks. Jasiek Staruchowicz. Nauki będą oparte na codziennych czytaniach mszalnych. ⦁ Filmiki pojawiać się będą od 29.11 do 24.12 na s⦁ tronie.

⦁ Rekolekcje adwentowe pt. „To jest ciało moje” poprowadzi wędrowny kaznodzieja o. Tomasz Nowak. Nauki będą transmitowane (zmartwychwstanie.walbrzych.pl, kanał YouTube). Potrwają od 29 listopada do 2 grudnia. ⦁ Dokładny harmonogram dostępny jest na stronie.

⦁ Adwentowe rekolekcje ONLINE kierowane do dzieci i młodzieży. W dniach 7-9.12.20: chcemy przejść drogę do Betlejem. Tytuł rekolekcji to: Misyjna droga do Betlejem. Nauki wygłosi ks. Mariusz Zakrzewski SAC Plan przedstawia się następująco: 15.00 nauka dla dzieci; 15.30 nauka dla młodzieży; 16.00 Msza Święta Bezpośrednia transmisja na kanale YouTube Pallotti.TV https://www.youtube.com/user/pallottitv WIĘCEJ INF0: ⦁ www.sekretariat-misyjny.pl oraz ⦁ www.pallotti.fm

Spowiedź adwentowa, będzie rozłożona na kilka dni. Zawsze przed lub po nabożeństwach w kościele. Zwłaszcza w dni w których odprawiane będą Msze święte roratnie.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz