Ogłoszenia parafialne – 01.09.2019

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 01.09.2019

Ogłoszenia 1.09.19 – 22 niedziela zwykła

Dziś 1 września – 80. rocznica wybuchu II wojny światowej – agresji Niemiec na Polskę. Pamiętajmy o tragizmie tamtych czasów i módlmy się o pokój na świecie.

Z inicjatywy papieża Franciszka, 1 września to także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy. To już po raz piąty w Asyżu, mieście św. Franciszka, ma miejsce ogólnoświatowa ekumeniczna modlitwa w intencji stworzenia.

Jutro o godz. 8.00 zapraszamy rodziców i nauczycieli oraz dzieci, by pomodlić się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym 2019/2020.

Od wczoraj rozpoczęliśmy prace restauracyjne w naszym kościele – kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa… módlmy się za wstawiennictwem św. Barbary (naszej Patronki – odrestaurowanej kilka dni temu i poświęconej w środę przez Bpa Mirosława ) – o pomyślny przebieg tych prac. Od naszej ofiarności i zaangażowania zależy, czy kosztowne i ambitne plany odnawiania fresków w naszym kościele będą zrealizowane…

Pielgrzymka Skępska – wyruszy z płockiej fary w piątek 6 września po Mszy Św. o godz. 6.30, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski. To pielgrzymka całego miasta, a także i okolicznych miejscowości, w której dziękujemy Matce Bożej za ocalenie Płocka przed straszliwą zarazą, która panowała 167. lat temu. W naszej parafii przygotowujemy obiad dla pielgrzymów. Dziękujemy mieszkańcom Kobiernik i Żernik za przygotowanie obiadu dla pielgrzymów.

Od dziś można nabywać książkę o Sikorzu: Kwietnik w Sikorzu. Szkice z przeszłości wsi. – to dodruk publikacji Książnicy Płockiej na prośbę naszej parafii i Gminy Brudzeń… parafia zamówiła 200 egzemplarzy… niech to będzie Cegiełka na nasze prace renowacyjne w kościele… sugerowania cena to 30 zł (zwróci to koszty dodruku i będzie wkładem w nasze inwestycje… ale można złożyć większą ofiarę -) … publikacja ta to „perełka” wśród wydawnictw z historii regionu. To w ostatnich 2 latach – druga publikacja o naszej parafii… Kwietnik w Sikorzu… to „napisane z gawędziarską pasją – rozdziały poświęcone obecności w Sikorzu całej plejady wybitnych polskich artystów i intelektualistów…” Dziękujemy panu Marcinowi Skowrońskiemu za historyczną pasję i pasjonujące opowiedzenie dziejów ”naszej małej ojczyzny”.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz