Ogłoszenia parafialne- 09.05.2021

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne- 09.05.2021

Ogłoszenia – 09 .05.21

Miłość to nadprzyrodzony dar Boga dla człowieka. Bez Boga nie jesteśmy wstanie pojąć czym jest miłość, każdy z nas jest powołany do miłości. Chrześcijańska świętość ma swoje odzwierciedlenie w Bożej Miłości. Nie możemy się zbawić i osiągnąć świętość sami, potrzebujemy innych ludzi, którzy nam w tym pomogą. Bóg zachęca nas dzisiaj, abyśmy miłowali naszych braci „tak jak On sam nas umiłował”.

Każdy dzień to kolejna szansa, by dawać ludziom miłość, która pochodzi od Jezusa Chrystusa. Jezusowa miłość jest „cierpliwa, łaskawa, nie zazdrości, nie działa obłudnie, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą”.

Od 4 maja limit liczby wiernych w kościołach to 1 osoba na 15 m2. Przywrócona zostanie ponadto 15 maja możliwość organizowana imprez okolicznościowych, takich jak wesela czy przyjęcia pierwszokomunijne, ale tylko na świeżym powietrzu i w limicie 25 osób. Dlatego też Uroczystość I Komunii Św. w naszym kościele została podzielona na dwie grupy – chłopcy o 11.30, dziewczynki – 12.30. Wszystkich dzieci komunijnych jest 25, więc z dzieckiem w kościele może przebywać tylko jedna dorosła osoba.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz