Ogłoszenia parafialne- 01.08.2021r.

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne- 01.08.2021r.

Ogłoszenia – 1.08.2021

Ponownie w Polsce następuje niepokojący, jeden z najszybszych w Europie, wzrost spożycia alkoholu – podkreśla kościelny Zespół ds. Apostolstwa Trzeźwości, który – jak co roku – apeluje o abstynencję w sierpniu.
Zdaniem przewodniczącego Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości, bp. Tadeusza Bronakowskiego, zachęta Kościoła do abstynencji często wzbudza kontrowersje i sprzeciw, spowodowane niezrozumieniem jej wartości.
Bp Bronakowski dodaje, że podstawowym środowiskiem kształtowania trzeźwości i uzdalniania do abstynencji powinna być każda rodzina. Hierarcha podkreśla, że co piąta Polka w ciąży pije alkohol.
W 1984 r. biskupi zebrani na 201. Konferencji Plenarnej Episkopatu Polski po raz pierwszy wezwali naród do powstrzymania się od spożywania wszelkich napojów alkoholowych. Przy tej okazji sierpień ogłoszono miesiącem abstynencji. Miesiąc ten wybrano ze względu na wielkie uroczystości maryjne i ważne rocznice narodowe. 15 sierpnia przypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz Święto Wojska Polskiego, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej 1920 r.; 1 sierpnia obchodzona jest rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz