Zawierzenie Polski

Zawierzenie Polski

Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zawierzy Polskę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi dziś po modlitwie różańcowej rozpoczynającej się o godz. 20:30. Tę samą modlitwę przedstawi też w samej Fatimie miejscowy biskup.

Z inicjatywą odnowienia takiego Aktu zawierzenia świata Panu Bogu i Maryi z Fatimy wyszli biskupi portugalscy w obliczu pandemii koronawirusa. Do inicjatywy portugalskich biskupów dołączył również Episkopat Hiszpanii, prosząc kard. Clemente, by poświęcenie objęło cały Półwysep Iberyjski. Następnie o dołączenie także Polski do takiej modlitwy poprosił przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Uroczystość będzie miała miejsce dziś w Fatimie o godz. 19:30 czasu miejscowego (godz. 20:30 w Polsce) i równolegle w innych miejscach świata, w tym w Polsce.

“Abp Stanisław Gądecki poprosił kard. Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby włączył również Kościół w Polsce w akt zawierzenia” – napisał w komunikacie Rzecznik KEP.

„Przewodniczący Episkopatu prosi o włączenie się w modlitwę w intencji ustania epidemii, osób chorych, służb medycznych i sanitarnych oraz za zmarłych i ich rodziny. Jednocześnie zachęca do pomocy osobom potrzebującym” – zaznaczył rzecznik Episkopatu Polski.

Wspólnie z Archidiecezją Warszawską będziemy dziś transmitować modlitwę z kościoła seminaryjnego w Warszawie. Najpierw o 20. rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, potem Różaniec z odmówieniem Aktu Zawierzenia. Zapraszamy wszystkich do modlitwy! Treść Aktu Zawierzenia oraz transmisja będzie dostępna