Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski

Wróć do Aktualności

Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski

W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii paulina z Jasnej Góry, który wprowadzi nas w uroczyste Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Akt ten będzie miał miejsce 26 czerwca. W tym akcie dokonamy zawierzenia samych siebie, swoje rodziny, miejsca pracy, parafie, wspólnoty, a także swoje trudne, niekiedy wręcz beznadziejne sytuacje życiowe, plany na przyszłość, rozeznanie powołania, prośby np. o potomstwo, o dobrego małżonka, o zdrowie i cud uzdrowienia z choroby, o czyjeś nawrócenie, łaskę wiary, uporządkowanie życia sakramentalnego – po prostu o wszystko, co było, jest i będzie w ich życiu.

Od ponad 10 lat zawierzenia organizowane są na Jasnej Górze w każdą Pierwsza Sobotę Miesiąca. Dla tych  którzy z różnych względów nie mogą przyjechać w tym czasie do Częstochowy, organizowane są takie zawierzenia w parafiach.

Ten prosty akt miłości i dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi Królowej Polski jest odpowiedzią na Jej wezwanie w Fatimie, gdzie powiedziała, że zwycięstwo przyjdzie przez Jej Niepokalane Serce. Jest to także kontynuacja drogi, którą nam pokazał bł. Jan Paweł II, zawierzając siebie Niepokalanemu Sercu Maryi, by być “cały Jej” – “Totus Tuus”. 25 marca 1984 roku takim aktem objął wraz z wszystkimi biskupami Kościoła Katolickiego cały świat i Rosję, czego konsekwencją był upadek systemu komunistycznego. 8 września 1946 roku Prymas Polski kard. August Hlond na Jasnej Górze poświęcił naród polski Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

http://bractwokrolowejpolski.pl/o-bractwie/

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz