Ogłoszenia parafialne – 10.01.2021

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 10.01.2021

Ogłoszenia – 10.01.2021

10 stycznia nowego roku 2021 to w kościele Niedziela Chrztu Pańskiego . Chrzest św. jest przejściem z ciemności grzechu do jasności życia w Bogu. Sam Chrystus przychodzi do nas, aby objawić moc Swojego Ojca. Chrzci nas Duchem Świętym i mocą. Przychodzi dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy są pod władzą diabła.

Z powodu pandemii Covid-19 nie odbędzie się w tym roku Wizyta Duszpasterska. Jak przeżyć kolędę bez księdza? Pandemia zmieniła wiele w naszym życiu. Ta zmiana dotyczy niemal całego życia społecznego, w tym także wielu działań we wspólnocie Kościoła: inaczej w tym roku przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne, inaczej rekolekcje adwentowe, inaczej przeżywaliśmy Wielkanoc i Boże Narodzenie. Inaczej będziemy przeżywać tegoroczną wizytę duszpasterską. Proponujemy przeżycie „Wieczoru kolędowego”. Dzień kolędy składał się będzie z dwóch części: Mszy św. w kościele w intencji wioski i celebracji w rodzinie.

Część I: Msza św. w kościele – W wyznaczonych terminach zapraszamy mieszkańców poszczególnych wsi na Mszę św. do naszego kościoła. Na zakończenie odmówiona zostanie modlitwa nad zebranymi (1 dorosły przedstawiciel rodziny) i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi. Po przyjściu, po Mszy św., do domu organizujemy spotkanie w rodzinie.

Część II: Celebracja w rodzinie – Kolędowy wieczór zaplanujcie tak, aby mogli uczestniczyć w nim wszyscy domownicy. Ustalcie wcześniej ze wszystkim członkami swojej rodziny dokładną godzinę wspólnej kolędy np. 19.00 lub 20.00. Wcześniej zapoznajcie się z terminem Mszy św. dla rodzin z Waszej wioski. Dobrze, aby rodzinna uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele, zaś kontynuacja kolędy może odbyć się w domu bezpośrednio po Mszy św.
Przygotujcie stół tak, żeby w domu było świątecznie: przykryty białym obrusem, z pasyjką, kropidłem, naczyniem z wodą święconą, Pismem św., śpiewnikami z kolędami, świecami, lampkami na choince. Należy wyznaczyć osobę, która poprowadzi wasz wieczór kolędowy, najlepiej gdyby to byli rodzice lub najstarszy z domowników:
.
MSZE ŚWIĘTE W INTENCJI WIOSEK NASZEJ PARAFII:

11.01.21 17.30 Suchodół
12.01.21 17.30 Karwosieki Cholewice
13.01.21 17.30 Parzeń Janówek
14.01.21 17.30 Karwosieki Noskowice
15.01.21 17.30 Parzeń
18.01.21 17.00 Sikórz Pieńki
20.01.21 17.30 Sikórz – 1 osiedle przy Lewiatanie, Cegielnia, lewa strona drogi na Kamionki
22.01.21 17.30 Sikórz – 2 – prawa strona drogi na Kamionkę osiedle przy kościele i rondzie oraz „popegeerowskie”

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz