Ogłoszenia parafialne – 29.03.2020

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 29.03.2020

Chrystus przynosi nam nadzieję zmartwychwstania i życia. W piątą niedzielę Wielkiego Postu gromadzimy się, by rozważać śmierć, którą sprowadza grzech, ale także, by rozważać życie, które daje nam pokuta i pełne nadziei zaufanie Chrystusowi.

Grzechy powodują śmierć i oddalają nas od źródła życia, którym obdarzył nas Bóg na chrzcie świętym. Przeprośmy więc Boga za nasze winy, aby mieć życie ofiarowane nam przez Chrystusa.

Pamiętajmy, iż w związku z epidemią w mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.

Zachęcamy jednak do uczestnictwa w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu.

Codziennie od godziny 15:00 jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

Chorzy będą odwiedzani przez kapłana po indywidualnym zgłoszeniu.

W przyszłym tygodniu przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. W związku z obecną sytuacją nie spotkamy się na wspólnej modlitwie różańcowej, ale zachęcam do modlitwy o godz. 9:00 w domu w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi oraz w intencji zaprzestania epidemii.

W tej intencji również codziennie zapraszamy do duchowej łączności z księdzem proboszczem na wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 20:30.

Modlitwa o zaprzestanie epidemii koronawirusa

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię. Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł. Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, pociesz ich rodziny.

Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację. Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał, czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie, udziel nam pokoju i zdrowia.

Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami, prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

Święty Sebastianie, módl się za nami
Święta Franciszko Rzymianko,
Święty Rochu,
Święta Rozalio,
Święty Karolu Boromeuszu,
Św. Eugeniuszu.

Śpiew Suplikacji:

Święty Boże!
Święty mocny!
Święty nieśmiertelny!
Zmiłuj się nad nami
Od powietrza, głodu, ognia i wojny, wybaw nas Panie.
Od nagłej i niespodziewanej śmierci, zachowaj nas Panie.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz