Ogłoszenia parafialne – 27.06.2021

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 27.06.2021

Ogłoszenia – 27.06.21

Wakacyjny czas służy rekreacji, odpoczynku i licznym wyjazdom w ciekawe miejsca, które znajdują się na świecie. My również, tak jak w każdą Niedzielę wybieramy się w podróż za Panem, gdzie podczas Eucharystii będziemy uczestnikami Jego życia, śmierci i chwalebnego zmartwychpowstania. Czy jesteśmy gotowi do pójścia za Panem, który proponuje nam dzisiaj niezwykłą podróż, która kończy się ofertą zbawienia?

Laudato si – to (wł. Pochwalony bądź) – druga encyklika papieża Franciszka, zaprezentowana 18 czerwca 2015 w Watykanie. Jest ona także określana przez media zieloną encykliką. W encyklice tej papież wyraża nadzieję, iż encyklika ta pomoże rozpoznać wielkość, pilność i piękno wyzwania, wobec którego stoi ludzkość w aspekcie ochrony środowiska naturalnego. Na wstępie dokonuje krótkiego przeglądu różnych aspektów obecnego kryzysu ekologicznego w celu wzbudzenia stosownej, głębokiej podstawy do rozważań natury etycznej i duchowej. Następnie, wychodząc z tej perspektywy, podejmuje pewne zagadnienia wypływające z tradycji judeochrześcijańskiej, aby nadać większą konsekwencję zaangażowaniu na rzecz środowiska. W kolejnym kroku stara się dotrzeć do głębszych przyczyn obecnej sytuacji. Papież ma nadzieję, iż w ten sposób będzie można zaproponować taką ekologię, która w swoich różnych wymiarach łączyłaby szczególną pozycję, jaką w przyrodzie zajmuje człowiek, oraz jego relacje z otaczającą go rzeczywistością. W świetle tej refleksji papież dokonuje kroku naprzód w nakreśleniu pewnych ogólnych kierunków dialogu i działań angażujących zarówno każdego człowieka, jak i politykę międzynarodową. Na koniec proponuje pewne drogi ludzkiego dojrzewania, które inspirowane są dorobkiem chrześcijańskiego doświadczenia duchowego.

W naszej parafii rozpoczęliśmy realizację projektu: Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i poprawa efektywności energetycznej poprzez termomodernizację budynku kościoła oraz budynku przeznaczonego na działalność społeczną (Dom Parafialny)…

Proszę Radnych Parafialnych i sołtysów wiosek o zbiórkę ofiar na dofinansowanie tej inwestycji jeszcze w lipcu. Prawie wszystko wioski już odebrały „szare koperty i listy do zbiórki” – nieodebrane pozostały tylko z Parzenia i Sikorza (dwie największe wioski – ok. 1/3 parafian to mieszkańcy Parzenia i Sikorza).

Dziękuję za dzisiejsze ofiary do puszek dla rodziny pogorzelców z Suchodołu. Mieszkańcy wsi w tygodniu już zebrali bardzo dużo pieniędzy – dziś zbierają przy kościele.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz