Ogłoszenia parafialne – 26.09.2021r.

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 26.09.2021r.

01 października przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy  szczególnie dzieci przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego na spowiedź pierwszo piątkową i różaniec.

02 października – Pierwsza Sobota Miesiąca – Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy na msze świętą o godz. 9:00 w intencji księdza proboszcza, adorację Najświętszego Sakramenty  oraz różaniec.

W ramach przygotowań  do Pierwsze Komunii Świętej zapraszamy dzieci na niedzielną Eucharystię „Niedziela z owieczką Magdą oraz Basią, Staszkiem i Tośkiem”

Pierwsze Piątki Miesiąca są odpowiedzią na objawienia  Pana Jezusa   św. Małgorzacie Marii Alacoque . Pan Jezus powiedział:

W nadmiarze Mojego miłosierdzia wszystkim, którzy będą przystępować do Komunii św. przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca, udzielę łaski ostatecznej skruchy, tak że nie umrą w Mojej niełasce i bez sakramentów św. i Moje serce w tej ostatniej godzinie będzie dla nich najpewniejszą ucieczką”.
Jak grzech najbardziej oddala człowieka od Boga, tak Komunia św. najściślej nas z Nim łączy. Szczególnie ma być przyjęta w piątek, aby nasze wynagrodzenie łączyło się z najwyższym wynagrodzeniem, jakie złożył Chrystus swemu Ojcu w Wielki Piątek. Musi to być jednak godnie(!), w stanie łaski uświęcającej, przyjęte Ciało Pana. Pan Jezus obiecał, że tym wszystkim, którzy będą przyjmować Komunię św. przez dziewięć pierwszych piątków, da w chwili śmierci łaski szczególne, by mogli się z nim pojednać. Chyba, że ktoś sam odmówi tych łask, wówczas Bóg nie będzie go zmuszał do ich przyjęcia, nie będzie łamał jego woli.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz