Ogłoszenia parafialne- 24.01.2021

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne- 24.01.2021

Ogłoszenia – 24.01.21 –

Niedziela Słowa Bożego

Zgodnie z zaleceniem Ojca Świętego Franciszka oraz zachętą Konferencji Episkopatu Polski, w III niedzielę zwykłą, dnia 24 stycznia 2021 roku, wraz z Kościołem Powszechnym przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Ojciec Święty Franciszek w liście apostolskim Aperuit illis zaprasza wszystkich wierzących, a w sposób szczególny kapłanów, aby w tę właśnie niedzielę, podczas liturgii podkreślić cześć, jaką Kościół oddaje Słowu Pana.

Zgodnie z apelem Biskupa Płockiego i władz polskich, do puszek można złożyć ofiarę na pomoc dla Chorwacji po niedawnych trzęsieniach ziemi w tym kraju. „Dzień solidarności z Chorwacją”.

Dnia 24 stycznia br. (niedziela), o godz. 10.00 i 12.00, w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Dobrzykowie, Ksiądz Biskup dr Mirosław Milewski będzie przewodniczył Mszy św. w intencji Babć i Dziadków w ramach 5. diecezjalnego Dnia Babci i Dziadka. W programie jasełka, przygotowane przez uczniów i nauczycieli ze szkół z terenu parafii oraz niespodzianki dla wszystkich uczestników. Spotkanie organizują: Wydział ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej, Parafia pw. św. Stanisława BM w Dobrzykowie oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Modlitwa papieża Benedykta XVI za Dziadków, przesłana na VI Światowe Spotkanie Rodzin w Meksyku (15-17 stycznia 2009 r.)

Panie Jezu, narodziłeś się z Dziewicy Maryi, córki świętych Anny i Joachima. Patrz z miłością na dziadków na całym świecie. Ochraniaj ich! Oni są bogactwem dla rodzin, dla Kościoła i dla całego społeczeństwa. Wspieraj ich! Kiedy przybywa im lat, niech wciąż będą dla swojej rodziny mocnymi filarami wiary ewangelicznej, stróżami szlachetnych wartości rodziny, żywymi skarbcami trwałych tradycji religijnych. Spraw, by jako nauczyciele mądrości i odwagi przekazywali przyszłym pokoleniom owoce swoich dojrzałych doświadczeń ludzkich i duchowych. Panie Jezu, pomagaj rodzinom i społeczeństwu doceniać obecność i rolę dziadków. Spraw, by nigdy nie byli zaniedbywani ani wykluczani, ale zawsze znajdowali szacunek i miłość. Pomagaj im żyć pogodnie i czuć się akceptowanymi przez wszystkie lata życia, jakimi ich obdarzasz. Maryjo, Matko wszystkich żyjących, nieustannie otaczaj opieką dziadków, bądź z nimi podczas ziemskiej pielgrzymki, i niech za sprawą Twoich modlitw wszystkie rodziny spotkają się kiedyś w niebieskiej ojczyźnie, gdzie Ty czekasz na wszystkich ludzi, by ich przygarnąć w wielkim uścisku życia bez końca. Amen.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz