Ogłoszenia parafialne – 20.10.2019

Ogłoszenia parafialne – 20.10.2019

Ogłoszenia 20.10.19

Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny pod hasłem: Ochrzczeni i Posłani. Niegdyś chrzest wiązał się z nawróceniem serca, zmianą sposobu myślenia i życia, odwróceniem się od zła. Dziś, kiedy jesteśmy chrzczeni jako małe dzieci, jesteśmy zaproszeni do odkrywania skarbu , jakim jest chrzest, jakim jest wiara. „Cały Kościół jest misyjny”, to znaczy my – świeccy i duchowni różnych stanów i zawodów – jesteśmy powołani do relacji z Bogiem i troski o bliźniego. Jesteśmy posłani, by w naszym środowiskach i okolicznościach żyć po chrześcijańsku i wiarę przekazywać innym.

Za niespełna 2 tygodnie – 1 listopada – w Płocku po raz 20. rusza Akcja „Ratujmy Płockie Powązki”. Rok temu kwestowaliśmy na naszym cmentarzu parafialnym i w Płocku. Zbieraliśmy na renowację grobu ks. Ignacego Smolińskiego, który w latach 1853-1899 był proboszczem Sikorskiej parafii. W tym roku będziemy kontynuować kwestę na ten cel, a w przyszłym roku pomnik Naszego Proboszcza zostanie odrestaurowany.

Jesienna Zbiórka na cele remontowe:
Parzeń (lewa strona) – 3.910 zł,
Sikórz osiedle przy kościele – 2720 zł
Wpłaty indywidualne – 2.300 zł.

Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. W zakrystii są kartki wspominkowe.