Ogłoszenia parafialne 02.06.2019

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne 02.06.2019

OGŁOSZENIA 02.06.19

Jezus po zmartwychwstaniu przez czterdzieści dni ukazywał się apostołom i mówił im o królestwie Bożym. Po tym czasie wstąpił do nieba. Jezus nie zostawił nas samych. Obiecał, że będzie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Przyłączmy się i my do tej radości. Niech towarzyszy nam nadzieja, że dołączymy kiedyś do chwały Chrystusa.
Przeżywamy dziś Święto Dziękczynienia. Chcemy podkreślić wdzięczność dla wszystkich zasłużonych dla wolności naszej Ojczyzny. Dziękczynienie za rodziny oraz zawierzenie polskich rodzin Bożej Opatrzności. Dzisiaj już chyba wszyscy rozumieją, że nie będzie bezpiecznej i pewnej przyszłości Polski bez mocnych rodzin. Po wyjściu z kościoła do puszek możemy złożyć datki na świątynię Opatrzności w Warszawie.

Słowo zachęty Biskupa Płockiego przed VIII Marszem dla Życia i Rodziny w Płocku
Kochani Diecezjanie!

Zachęcam serdecznie wszystkich mieszkańców Płocka i okolic do udziału w VIII Marszu dla Życia i Rodziny w Płocku, który odbędzie się dnia 9 czerwca br. O godz. 11.30 będę przewodniczył Mszy św. w Bazylice Katedralnej, zaś po niej rozpoczniemy wspólną wędrówkę śladami miejsc, które w 1991 r. odwiedził w naszym mieście Papież Polak. W tym roku obchodzimy 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski, dlatego nasz Marsz rozpoczniemy przed pomnikiem Świętego Papieża przy katedrze. Następnie zatrzymamy się przy oknie Domu Biskupów Płockich, z którego przemawiał do zgromadzonych, potem przejdziemy obok Zakładu Karnego i Wyższego Seminarium Duchownego, by wspólną modlitwą zakończyć na Placu Celebry Papieskiej z 1991 r.

Liczę na obecność małżeństw, rodzin, dzieci, babć i dziadków naszego miasta, zapraszam kapłanów, kleryków, siostry zakonne i wszystkich ludzi dobrej woli do świętowania oraz wspólnego okazania naszego szacunku do wartości chrześcijańskich. Za te wartości 78 lat temu oddał życie bł. abp Antoni Julian Nowowiejski, Pasterz mazowiecki, beatyfikowany 20 lat temu w Warszawie. Pójdziemy drogą tych samych ponadczasowych wartości, których głoszenie 40 lat temu, w 1979 r., rozpoczął Papież Wojtyła podczas pięcioletniego cyklu słynnych katechez środowych pod tytułem „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich”. Niech to będzie nasz hołd dla naszego Świętego Rodaka, Papieża Rodziny, który głosił: „Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu”.

Wszystkim Organizatorom i uczestnikom z serca błogosławię!
Wasz Biskup Piotr

15 czerwca 2019 r. (sobota) wyruszy XI Piesza Pielgrzymka im. bł. Abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego z Płocka do Słupna, do miejsca internowania Błogosławionych Biskupów męczenników – w 20. rocznicę ich beatyfikacji.
Program pieszej pielgrzymki:

godz. 8.30-8.50 – zbiórka przed pomnikiem papieża Jana Pawła II, przy Płockiej Katedrze;
godz. 8.50 – zamyślenie modlitewne i błogosławieństwo uczestników pielgrzymki;
godz. 9.00 – rozpoczęcie pielgrzymki;
godz. 13.15 – planowany czas dojścia pielgrzymki do Słupna;
godz. 13.30 – Msza św. w kościele parafii pw. św. Marcina w Słupnie;
Po Mszy św. – spotkanie integracyjne uczestników pielgrzymki, poczęstunek;
godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie pielgrzymki.
Gorąco zapraszamy na pielgrzymi szlak i do włączenia się we wspólne dzieło AKDP – członków parafialnych oddziałów, a także przedstawicieli wszystkich parafii Diecezji Płockiej.

Zbliża się odpust Świętej Trójcy – 16 czerwca – to też już III Festyn Rodzinny. Nasz Osiołek zbiera fanty na loterię. Mile widziane ciekawe vouchery.

Zwracamy się również z prośbą do osób chętnych o upieczenie i przyniesienie ciast , które są miłym, słodkim akcentem na naszym festynie. Przy wyjściu z kościoła na stoliku jest wystawiona lista , na którą prosimy o wpisanie się.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz