Ogłoszenia parafialne – 07.06.2020

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 07.06.2020

Ogłoszenia – odpust Trójcy św. – 7.06.20

Bóg jest tajemnicą. Objawił jednak ludziom swoją wielką miłość, aby dać wszystkim udział w życiu wiecznym. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca.

Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – odpust w naszej parafii. Uroczystość dzisiejsza jest jednym z najważniejszych liturgicznych świąt chrześcijańskich.
Dziękujemy:
– ks. Wiesławowi Jóźwiakowi za przewodniczenie uroczystościom odpustowym i homilię oraz za ufundowanie witraża z wizerunkiem kardynała Stefana Wyszyńskiego, który niebawem pojawi się w wejściu do zakrystii;
– wielu ludziom zatroskanym i zaangażowanym w życie gospodarcze i duszpasterskie parafii: za troskę o kwiaty przed i w kościele oraz przy Figurach NSPJ i Matki Bożej Niepokalanej, za pomoc w wyborze, zakupie i montażu nowego nagłośnienia na zewnątrz kościoła, za skoszenie trawników przed kościołem i na parkingu, asyście procesyjnej i służbie liturgicznej, wszystkim, którym leży na sercu dobro i rozwój naszej parafii;
– dziękuję Wójtowi i Radnym Gminy Brudzeń Duży za sfinansowanie odrestaurowania Tablicy poległych w wojnie z 1920 roku, zaginionej po II wojnie światowej a odnalezionej 4 lata temu i przywróconej w tym roku przy nowo odrestaurowanej kaplicy NSPJ;
– dziękuję za dalszych darczyńców, dzięki którym kolejne Stacje Drogi Krzyżowej zostaną odnowione oraz za ufundowane kolejnych witraży, tym razem do zakrystii (remont rozpoczniemy jeszcze w czerwcu – witraże wykona firma Bednarskich z Rypina – ta sama, która wykonała witraż w kaplicy NSPJ);

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W związku z pandemią w tym roku zorganizowana zostanie procesja tylko wokół kościoła z jednym ołtarzem. Procesja wyruszy po Mszy świętej o godzinie 11.30. 0 godzinie 15.00 w kaplicy w Karwosiekach również zostanie odprawiona Msza święta z procesją wokół kaplicy.

W tym tygodniu 13 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Uwielbienia o godzinie 20.00.

Przez cały miesiąc czerwiec, w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 17.00, w naszym kościele, w odrestaurowanej kaplicy NSPJ odprawiane jest Nabożeństwo Czerwcowe. Warto wiedzieć, że 100 lat temu, nie tylko urodził się Karol Wojtyła (święty Jan Paweł II), konsekrowany był nasz kościół, ale i… w lipcu biskupi polscy na Jasnej Górze dokonali poświęcenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa (27.07.1920 r.). To poświęcenie było wyrazem wielkiej ufności w opiekę Bożego Serca w dramatycznej sytuacji naszego kraju. Papież Benedykt XV, zawiadomiony o tym poświęceniu, napisał, że „nie mogliście w tej sytuacji nic lepszego uczynić”. Gdy dzisiaj stają przed nami nowe trudności i wyzwania, należy z okazji stulecia tego poświęcenia ponownie oddać się Jezusowi Chrystusowi, by On był dla nas ratunkiem. Warto przytoczyć tu słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego o Sercu Jezusa (gdyby nie pandemia Covi-19, byłby dziś beatyfikowany…): „Wróg wiedział, co jest mocą narodu. Wiedział, że naród bez Serca żyć nie może. Wiedział, że serce narodu jest w Sercu Boga. Zabić Polski nie zdoła nikt, kto nie zabije w niej ducha Bożego, i kto nie wyrwie z jej serca Bożego Serca”.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz