Ogłoszenia Parafialne – 05.05.2019

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia Parafialne – 05.05.2019

Dziś usłyszymy o kolejnym spotkaniu zmartwychwstałego Jezusa z uczniami w czasie, kiedy łowili ryby, czyli wykonywali swoją pracę. W tym radosnym okresie wielkanocnym warto sobie uświadomić, że On przychodzi również do naszej codzienności. Wprawdzie Go nie widzimy, ale On jest. Obyśmy potrafili Go Poznać, jak jeden z uczniów, który powiedział: ”To jest Pan!”.

W dniach 5-11.05.2019 w Kościele w Polsce przeżywać będziemy XI Tydzień Biblijny pod hasłem: „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12). Nawiązujemy także do Pierwszej Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 roku.
Tydzień Biblijny otworzy Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego, nad którym patronat honorowy sprawuję: J. E. Ks. Abpa Stanisław Gądecki, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, oraz Pan Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów RP. Wspólnie będziemy czytać w naszych kościołach i na lekcjach religii Ewangelię według św. Jana. Uroczystej celebracji Narodowego Czytania Pisma Świętego w dn. 5 maja o godz. 7.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego będzie przewodniczył J. Em. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz, a na Jasnej Górze o godz. 13ej J. E. Ks. Abp Wacław Depo. Obydwie te uroczystości będą transmitowane na żywo: w TVP 1 i TVP Polonia.
Tydzień Biblijny w naszej parafii rozpoczniemy od czytania w niedzielę Ewangelii według świętego Jana. W tygodniu podczas Nabożeństw Majowych, w krótkich katechezach, przybliżymy tematykę biblijną. Zapraszamy zwłaszcza dzieci. Na zakończenie Tygodnia Biblijnego w sobotę najgorliwsze z nich dostaną nagrody.

W tym tygodniu we wtorek i w piątek po Nabożeństwie Majowym o 18.30 próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz