Ogłoszenia parafialne – 03.02.2019

Wróć do Aktualności

Ogłoszenia parafialne – 03.02.2019

3.02.2019 – 4 niedziela zwykła (C)

Dziś 4 niedziela zwykła – wsłuchajmy się w Ewangelię i rozważmy… Często planujemy swoją przyszłość na własny „rachunek”, bez Boga, chcąc reżyserować życie „po swojemu”.

Chrześcijanin nierzadko odrzuca Boga – jak w dzisiejszej Ewangelii – „…swoi Go nie przejęli”. Bóg – jak widzimy w debacie publicznej i tzw. mainstreamie – nie jest mile widziany. Również wielu z nas ulega takim poglądom i zrzucamy Boga na margines egzystencji, lekceważymy Jego naukę, a liczą się tylko nasze interesy, które nie zawsze są zgodne z wartościami chrześcijańskimi…. Czy zatem, jak w Ewangelii, też Go nie przyjmujemy?

„Wieczory Dobrej Myśli” – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Ośrodek Naukowo-Badawczy z siedzibą w Płocku oraz Szkoły Katolickie w Płocku zapraszają na cykl spotkań raz w miesiącu. (8 spotkań – bez opłat, bez rejestracji i bez zobowiązań…). Najbliższe spotkanie odbędzie się 15 lutego o godz. 18.00 w Szkołach Katolickich – ul. A.J. Nowowiejskiego 2A w Płocku. Temat spotkania inauguracyjnego: „Wszystko ma swój czas” – a my nie mamy czasu (mgr Joanna Banasiak Dyrektor Książnicy Płockiej, ks. bp dr Piotr Libera).

Kolędnicy Misyjni z parafii św. Barbary w Sikorzu po raz kolejny otrzymali Dyplom i podziękowanie za ofiary, które zebrali na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci (622 zł). W tym roku datki przeznacza się dla dzieci z Rwandy i Burundii.

Nasi sąsiedzi – Leonianum – rusza z nową ofertą dla mieszkańców Sikorza i okolic, a są to zajęcia fitness!!!

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”! Zajęcia ruszają od 12 lutego (szczegóły na plakacie i na FB). Wspomnę też, że już działa w Leonianum kuchnia i zaprasza do organizowania spotkań rodzinnych – chrzty, komunie, urodziny, konsolacje i itp…

Wczorajsza taca ze święta Matki Bożej Gromnicznej w wysokości 268 zł będzie wpłacona na potrzeby kontemplacyjnych zgromadzeń zakonnych w Polsce. Bóg zapłać.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz