Świętowanie Niedzieli Palmowej w domu.
Wiesław Dawidowski OSA proponuje, żeby każdy dzień tego tygodnia koncentrował się wokół stołu, który na czas Wielkiego Tygodnia będzie naszym domowym ołtarzem, miejscem przeznaczonym tylko na pokarm: fizyczny i duchowy. Połóżmy tam Pismo Święte, które będzie puntem odniesienia.

„W Niedzielę Palmową koniecznie postawmy na stole kolorową palmę. Nie będzie poświęcona przez księdza – to fakt, ale ojciec lub matka rodziny mogą w modlitwie prosić Boga, aby przyjął ofiary duchowe, jakie teraz składane są na ołtarzu świata” – pisze zakonnik.

Najważniejsze, żeby w tym czasie być razem, z najbliższymi, z tymi, z którymi mieszkamy. Wyjazd do dalekich krewnych, z uwagi na przepisy epidemiologiczne, nie jest dobrym pomysłem, pamiętajmy o tym. Jeśli mieszkasz sama/sam to pamiętaj, że On jest przy Tobie zawsze.

Nakryj stół według własnego uznania. Połóż palmę. Przeczytajcie razem dzisiejszą Ewangelię. Możecie zrobić to tak, jak w czasie liturgii w kościele, czyli na role.

Źródło :https://deon.pl/wiara/rekolekcje-wielkopostne/niedziela-palmowa-w-domu-jak-swietowac-w-czterech-scianach-,826929