Niedziela Słowa Bożego

Wróć do Aktualności

Niedziela Słowa Bożego

Ojciec Święty Franciszek postanowił, że trzecia niedziela zwykła będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona być poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.
„Nikt z nas nie ma przepisu na dobre i właściwe przeżywanie Pisma Świętego ani nikt nie może nikomu takiej recepty przekazać. Każdy musi sam dla siebie zdobyć tę umiejętność, zwłaszcza że jest ona zawsze równoznaczna z szukaniem tego, co pragniemy znaleźć w księdze, która udziela nam odpowiedzi na dręczące nas pytania. Ponieważ w zależności od naszych niepokojów i trosk stawiamy Świętej Księdze różne pytania , każdy z nas powinien ją na swój własny sposób czytać, przeżywać i wsłuchiwać się w udzielane przez nią nauki.
Każdy musi samodzielnie wędrować do Biblii. Każdy musi sobie do niej własną drogę wymościć. Jednemu wystarczy Biblię odczuć, inny znów, aby ją zrozumieć i odczuć musi w nią przede wszystkim wierzyć, a jeszcze inny wierzy w nią, ponieważ ją zrozumiał i odczuł, a w końcu są tacy, którzy ja rozumieją i odczuwają i w nią wierzą, ponieważ jej słowa wyssali z mlekiem matki.”
Fragment książki Romana Brandstaettera ” Krąg biblijny”

Krąg biblijny to spotkanie ze Słowem Bożym, poznawanie go , odnajdywanie jego Prawdy w naszym życiu, a także zachęta do życia Ewangelią na co dzień.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoja więź z Bogiem poprzez poznawanie Pisma Świętego.

 

 

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz