Nabożeństwo Fatimskie

Nabożeństwo Fatimskie

13 października o godzinie 20.00 zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia.

Objawienia Matki Bożej w Fatimie trwały od 13 maja do 13 października 1917 r. na małym skrawku ziemi należącym do rodziny dos Santos, zwanych Cova da Iria (Kotlina Pokoju), położonych w pobliżu wioski o nazwie Fatima. Powiernikami objawień było troje dzieci: Łucja dos Santos (10 lat) i dwoje jej młodszych kuzynów Marto: Franciszek (9 lat) i Hiacynta (7 lat). Matka Boża ukazała się im na krzewie zwanym ilex, będącym karłowatą odmianą dębu, mierzącym nieco ponad metr wysokości.

Sześć objawień Matki Boskiej w Fatimie było poprzedzonych trzema objawieniami Anioła.

Pierwsze objawienie Matki Bożej:
Matka Boska objawiła się po raz pierwszy w Fatimie 13 maja 1917 r. Dzieci bawiły się, kiedy nagle ujrzały błysk światła. Myślały, że burza się zaczyna i zebrały owce razem, aby zabrać je do domu. Jeszcze raz ujrzały błysk światła a wkrótce potem zobaczyły powyżej małego drzewka dębu skalnego, Panią ubraną całkowicie na biało i świecącą bardziej niż słońce. Oni stali tak blisko, że byli w tym świetle. Piękna Pani powiedziała : „Nie bójcie się, Ja was nie skrzywdzę. Przyszłam z Raju, Ja przyszłam poprosić was, abyście przychodzili tu każdego 13-ego dnia miesiąca, przez 6 miesięcy, o tej samej porze. Potem wam powiem kim jestem i czego oczekuję.”

Na pamiątkę objawień Matki Bożej w Fatimie oraz na przebłaganie za grzechy nasze, naszych rodzin i wymodlenie potrzebnych łask za pośrednictwem Najświętszej Panienki, każdego trzynastego dnia miesiąca od maja do października modlimy się wspólnie na różańcu adorując Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.