O pokój na Wschodzie

Wróć do Aktualności

O pokój na Wschodzie

Bp Libera: „W tych niespokojnychdniach Kościół płocki jest z Ukrainą”.

Biskup płocki Piotr Libera w apelu do diecezjan wzywa wszystkich do modlitwy za Ukrainę i jak najszybsze zakończenie konfliktu, wywołanego przez Rosję z naszymi wschodnimi sąsiadami. Jednocześnie zachęca do włączania się w różne akcje pomocowe, szczególnie na rzecz uchodźców.

Oto pełna treść apelu:

U naszych wschodnich granic trwa poważny konflikt zbrojny. Ukraina, z którą sąsiadujemy, została wciągnięta przez Rosję w wojnę, która zawsze niesie za sobą śmierć, pożogę, a zwłaszcza niewyobrażalny dramat ludzi. W tych niespokojnych dniach Kościół Płocki jest z Ukrainą.

Prośmy Jezusa Miłosiernego, aby miał w opiece wszystkich dotkniętych tragedią, która tam się dzieje. Miejmy ufną wiarę w to, że nasze wołanie do Boga przyniesie pokój na Wschodzie.

Proszę również o włączanie się, w miarę możliwości, w różne akcje pomocowe, inicjowane w Polsce i w naszej diecezji, szczególnie w pomoc uchodźcom. Naszą modlitwą i sercem jesteśmy z narodem ukraińskim!.

Płock, dnia 24 lutego 2022 r.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz