Betlejemskie Światło Pokoju

Wróć do Aktualności

Betlejemskie Światło Pokoju

W przyszłą niedzielę po obu Mszach Świętych będzie rozprowadzane przez harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Przynieśmy nasze lampiony, tak aby światełko zabłysło w każdym domu.

Idea Betlejemskiego Światełka Pokoju do zwyczaj przekazywania płomienia wraz z przesłaniem pokoju i dobroci dla drugiego człowieka.

Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w betlejemskiej sztafecie od 1991 r. Tradycyjnie przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Tego samego dnia trafia ono do Krakowa i Częstochowy, skąd rozprzestrzenia się po całej Polsce, aby za pomocą rąk harcerek i harcerzy dotrzeć do wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju.
Betlejemski Ogień promieniuje światłem radości. Radość dawania innym, dzielenia się tym, co w każdym z nas tkwi najlepszego.
W niedzielę 22 grudnia po obu Mszach św. harcerze z drużyny w Sikorzu będą odpalać Światełko wszystkim chętnym. Zachęcamy by przynosić świeczki, lampiony, które potem postawimy na wigilijnym stole. My będziemy mieć małe świeczki, które będziemy rozdawać.
Przed kościołem będą również dostępne pierniki świąteczne wykonane własnoręcznie przez zuchów i harcerzy z naszej drużyny.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz