Akt odnowienia poświęcenia Polski

Wróć do Aktualności

Akt odnowienia poświęcenia Polski

W najbliższy piątek, 11 czerwca 2021 r., w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas Mszy św. o godz. 18.00 w bazylice NSPJ w Krakowie będzie miał miejsce akt poświęcenia Narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w 100. rocznicę tego wydarzenia, przy udziale Konferencji Episkopatu Polski, która w dniach od 11 do 12 czerwca 2021 r. będzie miała zebranie plenarne na terenie Archidiecezji Krakowskiej. Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, on też dokona aktu odnowienia poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
W łączności z tym wydarzeniem poświęcenie to zostanie również dokonane w każdej polskiej parafii tego samego dnia. Poświęcenie to, będąc odpowiedzią na nieskończoną miłość Boga, którą w pełni objawia Jezus Chrystus, będzie również publicznym zadośćuczynieniem Jezusowi za nasze grzechy, którymi przez te lata raniliśmy Jego Najświętsze Serce.

W naszym kościele od 15.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do adoracji.
O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św.
Akt odnowienia poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – po tej Mszy św. w naszej kaplicy NSPJ – świece wotywne zapalą przedstawiciele dzieci komunijnych, młodzieży bierzmowanej kilka dni temu, harcerze oraz inne organizacje i grupy np. sołtysi wiosek, przedstawiciele jednostek OSP, nauczyciele… i inni chętni, którzy publicznie Sercu Jezusowemu chcą zawierzyć i zadośćuczynić za grzechy, którymi raniliśmy Najświętsze Serce Pana Jezusa.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz