Wprowadzenie Relikwii św. Andrzeja Boboli

Wprowadzenie Relikwii św. Andrzeja Boboli

W uroczystość Zesłanie Ducha Świętego do parafii św. Barbary w Sikorzu k. Płocka wprowadzono relikwie św. Andrzeja Boboli.

Przez nowennę i pielgrzymkę do sanktuarium na warszawskim Mokotowie parafianie z Sikorza przygotowywali się do przyjęcia relikwii św. Andrzeja Boboli. Ich uroczystego wprowadzenia w uroczystość Zesłania Ducha Świętego dokonał ks. inf. Marek Smogorzewski.

– Zawsze będą męczennicy i judasze. Święty Andrzeju Bobolo, patronie trudnych czasów, patronie jedności i wartości duchowych, przychodzisz do nas, kiedy nie wiemy dokąd zaprowadzi nas życie, kiedy również Kościół przeżywa trudne doświadczenia, zachwiany przez wiatr historii, ale również przez winy i grzechy ludzi Kościoła: w tym nas, duchownych. Wyproś nam łaskę pojednania, zrozumienia i przebaczenia tym, którzy walczą z krzyżem, a czasem występują przeciwko własnej ojczyźnie – mówił w kazaniu ks. infułat. Podkreślał, że Kościół ma być wspólnotą ludzi radosnych, a nie rozgniewanych i niecierpliwych. Ma być znakiem radości serca.

We Mszy św. uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, strażacy z OSP Sikórz i harcerze.

Od tej chwili 16. dnia każdego miesiąca wierni parafii św. Barbary w Sikorzu będą odmawiać Różaniec ze św. Andrzejem Bobolą.

źródło: tekst pochodzi z Gościa Niedzielnego