Zdrapka Wiepkopostna

Zdrapka Wiepkopostna

Międzynarodowa akcja społeczna Zdrapka Wielkopostna 2015-2019 … nasza parafia już po raz trzeci włącza się w te „swoiste ćwiczenia duchowe”. Dzieci obecne na drodze krzyżowej w piątki dostają Zdrapki (jak w dwóch poprzednich latach). W tym roku Zdrapka proponuję dzielenie się na FB i INSTAGRAMIE codziennymi spostrzeżeniami z przezywania Wielkiego Postu. Więcej poszukajcie sami -)
Zdrapka Wielkopostna (www.zdrapkawielkopostna.pl), podobnie jak kalendarz adwentowy do Bożego Narodzenia, odlicza kolejne dni od Środy Popielcowej do Wielkanocy. Codziennie pod zdrapką, czekają na Ciebie niezwykłe zadania. Odkryj je, przeczytaj i wykonaj.
Ojczyzną Zdrapki Wielkopostnej jest Irlandia. W 2015 roku pojawiła się po raz pierwszy w naszym kraju i dotarła do kilkudziesięciu tysięcy osób. Organizatorem akcji jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego (www.wzch.org.pl) w Polsce.

Zdrapka jest przede wszystkim narzędziem duchowym pomocnym w zmianie własnego życia, porządkowaniu relacji z Bogiem i z ludźmi. Wyzwala energię do podjęcia działania i dokonania zmiany „tu i teraz”. Prostota Zdrapki i jej konkretne namacalne działanie przyciąga coraz więcej użytkowników w Polsce i na świecie. W roku 2018 dotarła już do setek tysięcy osób: w Stanach Zjednoczonych, Skandynawii, Australii, Syberii, Afganistanie i Kazachstanie. Wersja polska rozprzestrzenia się wszędzie tam, gdzie obecni są Polacy. Wyzwania zdrapkowe podejmują indywidualne osoby, rodziny, klasy, szkoły, zakłady pracy, wspólnoty i parafie. Dla najmłodszych wydrukowana została Zdrapka w większym formacie, by cieszyła nie tylko wyzwaniami, ale również formą.
Przesłanie na rok 2019 brzmi „Każdego dnia żyj w mocy Bożego Ducha”. Odpowiada ono na hasło programu duszpasterskiego na lata 2017-2019. Tegoroczna edycja nawiązuje również do słowa–klucza w nauczaniu papieża Franciszka gaudium – radość i papieskich dokumentów mówiących o radości z życia przy Jezusie Chrystusie. W tym roku również rusza nowa formuła: OPEN SOURCE – organizatorzy zapraszają wszystkie media, społeczności, blogerów do publikowania zadań i swoich wielkopostnych challengy pod patronatem Zdrapki Wielkopostnej. A wszystkich jeszcze wahających się zapraszają do nabycia zdrapki na www.zdrapkawielkopostna.pl i włączenia się w ogromną światową wspólnotę rekolekcyjną.