Pielgrzymka do Czerwińska

Wróć do Aktualności

Pielgrzymka do Czerwińska

16.03.2019 r. – sobota- planowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska (koszt biletu 25 zł + wynajem autobusu) na premierę  o godz.10.00. Jeśli w najbliższe 2 tygodnie znajdą się chętni na taki wyjazd to go zorganizujemy. Zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii (codziennie pół godziny przed Mszą św.). Jak zapewniają Salezjanie: „(…) W tym roku zapraszamy na spektakl, który będzie próbą opowiedzenia misterium paschalnego za pomocą gestów i symboli, które pozwolą nam lepiej zrozumieć liturgię Wielkiego Tygodnia”.

„Zapraszamy serdecznie do Czerwińska nad Wisłą, na Misterium Męki Pańskiej. Czerwińskie opactwo od prawie wieku znane jest z jednego z najsłynniejszych polskich misteriów pasyjnych pt. „Męka Pańska” autorstwa salezjanina, ks. Franciszka Harazima (1885-1941). Misterium przez dziesięciolecia cieszyło się szerokim zainteresowaniem wiernych, którzy w Wielkim Poście przybywali do XII wiecznej bazyliki, aby poprzez kontakt z tą formą sztuki sakralnej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Wierzymy, że przyjazd pielgrzymów na Misterium może być dobrą okazją
do odprawienia krótkich, jednodniowych rekolekcji, na które złożą się: udział w Misterium, przystąpienie do sakramentu pojednania i pokuty oraz uczestnictwo w Eucharystii celebrowanej przed cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia, którego kustoszami od ponad 95 – lat są Salezjanie Księdza Bosko.
Misterium wystawiane jest tylko w soboty i niedziele w okresie Wielkiego Postu.
Organizacją Misterium zajmuje się Salezjański Ośrodek Młodzieżowo – Powołaniowy Emaus.

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz