Opłatek Wigilijny

Opłatek Wigilijny

Poświęcony opłatek wigilijny można nabywać przez cały Adwent w kościele. Tradycja łamania się opłatkiem swoje korzenie ma w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. Opłatek wigilijny jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. Dzielenie się nim na początku wieczerzy wigilijnej wyraża chęć bycia razem. W tym roku naznaczonym pandemią koronowirusa, wieloma niepokojami społecznymi, trudną sytuacją materialną wielu ludzi z branż gospodarczych, w tym też ze wspólnotami parafialnymi… tym bardziej bądźmy solidarni i ofiarni dla siebie nawzajem. Tradycyjnie pan organista, jak w wielu parafiach w Polsce, roznosił do naszych domów opłatek wigilijny. Sytuacja pandemiczna uniemożliwia obecnie taką formę rozprowadzenia, dlatego zwracam się z prośbą o informowanie siebie nawzajem, że opłatek wigilijny można nabyć codziennie przed każdym nabożeństwem w kościele. Niech nie zabraknie na naszych wigilijnych stołach opłatka – tego symbolu pojednania i przebaczenia, znaku przyjaźni i miłości – w czasach, w których tyle w nas złości, podzielenia i lęku o przyszłość.