Ogłoszenie parafialne – 08.09.2019

Wróć do Aktualności

Ogłoszenie parafialne – 08.09.2019

Ogłoszenia  8.09.2019

Dziś 23 niedziela zwykła, ale także w Skępem Odpust. Tak się składa, że w jednym tygodniu świętujemy urodziny i imieniny Maryi. Święto Narodzenia NMP (8 września) oraz wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi (12 września) powstały z potrzeby uczczenia Matki Jezusa i naszej Matki.

Na okołokościelne liturgiczne obchody nakładają się często lokalne tradycje związane z kultem maryjnym. Każde sanktuarium ma swój niepowtarzalny koloryt, jakąś swoją specyfikę, coś, co sprawia, że Maryja staje się dla tamtejszych ludzi kimś bliskim, swojskim. To dlatego jedna Matka Boża „staje się” zarazem Częstochowską, Ludźmierską, Licheńską, Skępską, czy tez Naszą Sikorską w kaplicy w Karwosiekach, czy w wizerunkach naszego kościoła – jako Królowa w nawie głównej pod wizerunkiem Trójcy Świętej, czy obok apostołów lub w innych wizerunkach… Kochamy naszą Matkę i Królową i na ostanie bluźnierstwa przeciw Niej chcemy odpowiedzieć… ŚWIADECTWEM. W sierpniu zawierzyliśmy naszą parafię w Niepokalanowie, byliśmy na pielgrzymce w Częstochowie, będziemy w Skępem… przygotowujemy obiad dla pielgrzymów z Płocka do Skępego – dziękujemy w tym roku mieszkańcom wsi Kobierniki i Żerniki za przygotowanie posiłku.

W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego.

Wydarzenie rozpoczyna się 14 września o godzinie 11:00 – we Włocławku – niedaleko…
Program

09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu.
10:45 Zawiązanie wspólnoty.
11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne.
11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz.
13:00 Przerwa na posiłek.
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
15:15 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego.
17:30 Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek.
18:30 Przerwa.
20:00 Droga Krzyżowa.
22:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
03:00 Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli (Święto Matki Bożej Bolesnej)

Dzień wcześniej – 13 września w piątek – w naszej parafii w kościele w Sikorzu zapraszamy na Nabożeństwo Uwielbienia o godz. 20.00. Przy krzyżu włączmy się w ogólnopolska akcję ” Polska pod krzyżem” …

Za tydzień 3 niedziela miesiąca – jak mamy w zwyczaju Taca Inwestycyjna, a zarazem czas na spotkania formacyjne przygotowujące do sakramentów – I Komunii Św., Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św. i bierzmowania. Po Mszach św. do odebrania przez rodziców deklaracji zgłoszeniowych dzieci i młodzieży do tych sakramentów. Ponadto po każdej Mszy św. poświecenie tornistrów dla dzieci – nie tylko klas I Szkoły Podstawowej ale i Przedszkolaków…

Od środy w parafii rozpoczęte zostały prace renowacyjne w kaplicy NSPJ w kościele. O kosztach informowaliśmy… Radni odebrali w większości listy na zbiórkę pieniędzy… w październiku rozpoczniemy kontynuację prac przy „odwodnieniu” kościoła…

W czwartek o 19.00 prosimy Radę Duszpasterską na spotkanie do Domu Parafialnego. Jest przygotowany Program Obchodów 100. konsekracji kościoła w Sikorzu. Prosimy o jak największą reprezentację… Koła Gospodyń Wiejskich, strażaków z OSP, informatyków i innych chętnych…

Wróć do Aktualności
Parafia Sikórz